Porsche pracuje na dvanáctiválci o výkonu 800 koní pro Putinův kočár

Rusko investuje do vývoje prezidentské limuzíny v přepočtu přes 6,8 miliardy korun, část z tohoto rozpočtu zřejmě dostane Porsche za práci na pohonné jednotce.

Přesněji řečeno jeho stoprocentní dceřiná společnost Porsche Engineering Group GmbH se sídlem ve Wissachu, která nabízí konzultační a vývojový servis jiným automobilkám a mezi její zákazníky patří kupříkladu značky Audi, Mercedes, Opel, Harley-Davidson či Seat. PEG je od roku 2012 navíc vlastníkem italského okruhu Nardo s délkou 12,5 km a postaveného Fiatem v roce 1975.

Pokud můžeme soudit z dostupných informací – a pravdou je, že se Porsche tímto oficiálně nechlubí – Němcům se podařilo uspět se svou nabídkou Rusku v konkurenci jmen jako je Ricardo, AVL či FEV.

Technické podrobnosti známé příliš nejsou, proslýchá se ale, že by se mělo jednat o podélně uložený přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,0 až 6,6 litru pohánějící všechna čtyři kola. Výkon agregátu se má pohybovat někde kolem 800 koňských sil a s výrobou vládní limuzíny se počítá od roku 2016 až 2017 v Uljanovsku, kde sídlí rozsáhlé průmyslové oblasti včetně automobilky UAZ.

Zajímavé také je, že by se nemělo jednat pouze o tuto úzce profilovanou zakázku, ale inženýři pracují na celé řadě automobilů postavených na společném modulárním základu. Kromě modelu pro nejvyšší ruské státní představitele to má být menší, cenově dostupnější sedan (pravděpodobně navazující na Volhy), SUV a MPV, přičemž crossover má být volně v prodeji.

Definitivní design pancéřovaného stroje dosud nebyl schválen, mělo by se tak ale stát už v nejbližších měsících. Jestli bude vzhled auta odpovídat dosud známým obrázkům, není momentálně jisté, každopádně očekávat lze něco na styl původních vládních vozů značky ZIL.

zdroj: Wroom.ru

28.10.2014 10:40| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist