Porsche mluví o novém hypersportu. Bude odkazovat na legendy z minulosti

Začínají se objevovat první informace o připravovaném nástupci Porsche 918 Spyder. Jeho debut se očekává okolo roku 2025.
porsche-917-concept-study-1100x618.jpg Zdroj: Porsche

Porsche v poslední době vzpomíná na legendy své minulosti, jejichž podobu přepracovává do moderní podoby. Nejprve to bylo Porsche 935 a později i 917, jehož dnešní podobu můžete vidět na titulním obrázku. Jaký další vůz ponese odkazy na slavné modely z dřívějších desetiletí? Šéfdesignér značky Michael Mauer se v rozhovoru pro Autocar rozpovídal o podobě nástupce 918 Spyder.

Vysvětlil, že se Porsche rozhoduje mezi dvěma směry, kterými se při navrhování podoby nového hypersportu vydá. Buď se bude jednat o futuristický vzhled, nebo naopak design odkazující a nejznámější modely z historie Porsche.

Vzhledem k tomu, že se tvůrci zatím nerozmysleli, je zřejmé, že se nový hypersport nepředstaví v nejbližších letech. Nejnovější informace naznačují, že bude odhalen nejdříve v polovině následujícího desetiletí.

Mauer je přesvědčen, že by nový model měl vzhledem k nejnovějším technologiím ukazovat na budoucnost, ale zároveň vzdát hold ikonickým starým Porsche. Rozhodování se, kterou cestou se Porsche vydá, je prý velmi složité.

Očekává se, že nový klenot z dílen Porsche bude elektrifikovaný bez ohledu na výslednou podobu. Jakou formu elektrifikovaného pohonu bude nový hypersport využívat zatím není známo, ale je možné, že budoucí technologie dovolí, aby se jednalo o čistý elektromobil. Podle odhadů by okolo roku 2025 již mohly existovat polovodičové baterie schopné dovolit dojezd až 1 000 kilometrů.

Uvítali byste futuristický vzhled nového hypersportu Porsche, nebo vás více lákají odkazy na minulost? Napište nám do komentářů váš názor.

6.5.2019 9:00| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Autocar
Více o tématu: legendynovýPorsche

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist