Porsche bojuje proti padělkům. Už se zabavilo falešné zboží za 1,5 miliardy

Německá automobilka založila speciální oddělení, které má za úkol vyhledávat prodejce nekvalitních kopií originálních náhradních dílů. Už zabavila předměty za více než 1,5 miliardy korun!
porsche-brand-protection-1100x618.jpg Zdroj: Porsche

Velké procento ze všech vyrobených vozů Porsche je stále v provozu. Kromě vysokých výrobních standardů značky na tom má svůj podíl i kvalitní servis a dobrá dostupnost originálních náhradních dílů. Ale i když díl, který hodláte použít, nese jméno nebo znak Porsche, nemusí to nutně znamenat, že je originálním výrobkem společnosti Porsche.

Stuttgartská automobilka se rozhodla bojovat proti výrobcům falešných náhradních dílů a příslušenství, kvůli čemuž zřídila speciální oddělení, které se snaží vystopovat padělatele odpovědné za výrobu neoriginálního zboží. Trojice specialistů má za úkol chránit značku a vyřadit padělky originálních dílů a příslušenství z oběhu.

V roce 2018 tým zabavil více než 200 000 položek, mezi nimiž se nacházelo 33 000 náhradních dílů pro vozy Porsche. Odhadovaná celková cena všech zabavených předmětů přesahuje astronomickou částku 1,5 miliardy korun! Většina padělků je nabízena na online platformách jako eBay, Amazon, Alibaba a další.

Obrovské obchodní a aukční servery komplikují hledání odpovědných osob a společností, ale některé padělky jsou docela zřejmé. Michaela Stoiber, právnička značky Porsche, uvádí, že padělané výrobky bývají výrazně levnější než originální díly nebo používají špatně zkopírovaný či upravený znak Porsche. Specialisté se už setkali i s díly, na jejichž znaku byl černý kůň zaměněn za ovci stojící na zadních nohách.

Porsche odhaduje, že zhruba 80 procent falešných dílů a příslušenství pochází z Číny, konkrétněji z venkovských oblastí země. Zde se zboží vyrábí v malých továrnách nebo dokonce na zahradách místních obyvatel.

12.8.2019 10:02| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Motor1

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist