Porsche blokuje zaměstnancům Facebook

Automobilka Porsche se bojí průmyslové špionáže a blokuje svým zaměstnancům přístup na sociální sítě, hlavně pak na Facebook.

Ani se nedivíme, protože Porsche patří mezi průkopníky nových technologií a to, s čím se někteří zaměstnanci setkávají denně, se ukáže veřejnosti třeba až za pár let. A stejně se bude jednat o velkou novinku.

Automobilka se již ale několikrát setkala s problémy, kdy někdo za zaměstnanců něco napsal, vyfotil nebo prozradil prostřednictvím sociálních sítí. Třeba to ani nemusí myslet zle, ale když pak někdo z kamarádů neudrží jazyk za zuby, je na malér zaděláno. Také není od věci připomenout, že průmyslová špionáž se v Německu i jinde trestá tučnou pokutou nebo hned několika roky natvrdo…Porsche tak krom Facebooku a jiných sociálních sítí blokuje zaměstnancům také eBay a podobné stránky. Podle mluvčího Porsche existují prý „vlivné skupiny“ profesionálních špionů, kteří tahají ze zaměstnanců automobilek nejen prostřednictvím Facebooku důvěrné informace.

Automobilka nechce v budoucnu řešit případné soudní spory a proto přistoupila k možná radikálnímu, ale jistě pochopitelnému kroku – zablokování internetových stránek. Navíc, neměli by náhodou zaměstnanci místo chatování makat jak šrouby?

autoweb.cz

18.10.2010 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist