Porsche 911 zvyšuje hladinu testosteronu

Máte Porsche a připadáte si jako nadsamec? Je to naprosto normální, zjistili vědci.

Výzkum vědců na Univerzitě Concordia v Montrealu v Kanadě prokázal, že mužům za volantem rychlých aut roste výrazně hladina testosteronu v krvi.

Vedoucí výzkumu Prof. Gad Saad povolal 39 dobrovolníků (převážně z řad mladších studentů) a nechal je jezdit ve dvou typech aut jak po lidmi přeplněných ulicích (kde se zpravidla vyskytuje velké množství slečen), tak i po prázdných silnicích za městem bez provozu.

K testu si vzali auta z naprosto rozdílných segmentů – Toyota CamryPorsche 911 Cabrio. Během jízd měřil „pokusným králíkům“ hladinu testosteronu a zjistil velmi zajímavé věci.

Předně za volantem Toyoty Camry hladina testosteronu řidičů vůbec nerostla, ani když projížděli kolem skupinek mladých slečen postávajících před univerzitou. A už vůbec ne na silnici za městem.

Avšak za volantem Porsche 911 Cabrio jeho hladina v těle řidičů rostla nejen při pózování na bulváru, ale, k překvapení všech, i za městem na prázdné silnici, kde se nemá řidič komu předvádět. Po delší době za volantem Porsche dokonce stoupla hladina testosteronu na stejnou úroveň, jako když se muž „dvoří“ dámě.

Výsledkem výzkumu je tak zajímavé zjištění. „Posadíte-li chlapa do Porsche, jeho hladina testosteronu vystřelí, ať se lidé dívají či nikoli,“ říká Prof. Gad Saad. „Jedná se o typickou biologickou reakci, tzv. sexuální signály, kdy samec vysílá do okolí informaci, že právě on je tím nejplodnějším a nejžádanějším.“

autoweb.cz

16.10.2009 8:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist