Porsche 911 s řízením uprostřed? Není problém

Volant uprostřed mají akorát formule a ze silničních aut McLaren F1. Jeden americký úpravce teď ale přestavěl Porche 911. A objednávky se prý jen hrnou.

Společnost Trinity Motorsports se zabývá především úpravou silničních aut pro okruhové ježdění, ale staví i zakázkové kusy a provádí klasický tuning. Konstruktér Nigel Tuckey teď dokončil práce na jedné velké zvláštnosti – Porsche 911 (997) Cabrio přestavěl tak, že má volant uprostřed a rozvržení sedadel 1+2.

Anonymní zákazník má rád McLaren F1 a u něj se úpravce inspiroval. Díky klasické platformě Porsche 911 s motorem a převodovkou vzadu prý nebyla přestavba tak náročná, jak to mohlo vypadat, ale samozřejmě bylo potřeba provést několik zásadních konstrukčních změn. Tohle auto je vlastně jen prototyp, ale už se pracuje na dokonalejším druhém exempláři pro jiného fanouška.

Celý projekt se jmenuje Centro 911 a zatím to vypadá, že se objednávky jen pohrnou, pokud tedy úpravce nedočkavce nezarazí tím, že vyrobí jen exkluzivní počet aut. Práce na prototypu trvala něco málo přes rok, ale teď už má konstruktér know-how a další auta zřejmě postaví rychleji. O ceně se nemluví a asi není směrodatná, když něco takového chcete. Teď jen zbývá čekat na další kreace, prý vznikne i FerrariLamborghini s volantem uprostřed.

31.10.2012 9:05| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist