Porsche 911 991 Targa natočeno v provozu

Ani v nejmladší generaci 911 nebude chybět model Targa, místo velkého, elektricky ovládaného panoramatického okna se však vůz vrací ke kořenům.

​Porsche obohatilo automobilové slovníky a technickou literaturu o spoustu nových výrazů a kromě jiných byste mezi nimi našli také jméno Targa, které se poprvé objevilo v roce 1965 na frankfurtském autosalonu u speciálně upravené devětsetjedenctky a později se stalo synonymem pro všechna podobně koncipovaná auta.

Jak patrně víte, jednalo se o vůz stojící na pomezí kabrioletu a kupé s odnímatelným střešním panelem a masivním bezpečnostním obloukem s bublinovitým zadním oknem, tuto konstrukci však Porsche od roku 1995 nahradilo jiným řešením s odsouvající se prosklenou střechou.Zákulisní informace a špionážní fotografie kamuflovaných prototypů už delší dobu naznačovaly, že se v Porsche rozhodli oprášit původní myšlenku a to zejména proto, že zákazníci neměli o pozměněnou konstrukci zrovna velký zájem, stoprocentní důkaz jsme však až dosud neviděli. Na silnicích se objevovala auta, jejichž maskování se snažilo zakrýt robustní oblouk v místě sloupků B, pořád ale nebylo jasné, jestli bude možné střechu opět plně odmontovat.

Jak se můžete přesvědčit sami ve videosnímku pod článkem, v tuto chvíli padají i poslední pochyby. Chystanou novinku, která se dost možná představí už na letošní výstavě IAA ve Frankfurtu se podařilo natočit v nedbalkách (a chce se říct, že jistě ne náhodou), přičemž jasně vidět, že z Targy bude opět skutečná targa.

O záběrech samotných toho mnoho nevíme, zdroje však říkají, že video bylo pořízeno někde v okolí Stuttgartu a tak je zřejmé, že si Porsche s krytím auta již těžkou hlavu nedělá a to by potvrzovalo i domněnky o brzké premiéře. O správnosti se přesvědčíme již na podzim.

24.6.2013 8:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist