Poptávka po ojetinách s alternativním pohonem stále roste, hybridy na špici zájmu ale nečekejte

Ze statistik prodejů největšího tuzemského autobazaru vyplývá, že za první čtyři měsíce roku 2014 bylo ve srovnání s předešlým rokem prodáno aut s alternativním pohonem o pětinu víc.

Přesný meziroční nárůst je 21%, abychom byli exaktní a tlumočili statistiky AAA AUTO přesně. Jasné tedy je, že zájem o automobily s alternativním pohonem neustále roste. Jaká alternativa slaví největší úspěchy? Navzdory dlouhodobému apelu některých značek na poli hybridů jde o auta s pohonem na LPG, ty tvoří 86% podíl alternativně poháněných strojů.

Za sledované období bylo prodáno již 420 kusů LPG poháněných aut, počet vozů na CNG a automobilů s hybridním pohonem, které našly od ledna do dubna 2014 nového majitele, se dokonce vyrovnal celkovým prodejům za rok 2013. „Rostoucí zájem o automobily s pohonem na LPG pozorujeme již několik let. U pohonu na CNG je zájem prozatím výrazně menší, nicméně i u těchto vozů se prodejnost neustále zvyšuje,“ komentuje statistiky generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová a doplňuje: „Jsme jedničkou na trhu LPG vozů. V nabídce máme trvale až 140 automobilů s tímto typem pohonu, přičemž nabídka modelů je opravdu široká, od levných Felicií po luxusní SUV, jako je například Hummer, BMW X5 nebo Dodge Durango.“

Spolehlivostí odpovídají vozy s alternativními pohony automobilům spalujícím naftu nebo benzín. U vozidel na LPG záleží na kvalitě provedené montáže. „Pokud instalovaný systém odpovídá svými parametry a provedením danému automobilu, nebývají s ním problémy. Do vybraných vozů si LPG necháváme pro zvýšení prodejnosti sami namontovat a montáž LPG umíme zákazníkům na přání zprostředkovat.“ doplňuje Karolína Topolová. Také poptávka po hybridech zaznamenává postupný růst. Zavedenými hybridy na trhu ojetých aut jsou modely značek Lexus, Toyota a Honda, a postupně na tento trh pronikají vozy se systémem HYbrid4 používaným v automobilech Peugeot a Citroen. Novinkou mezi elektromobily je Tesla Model S.

zdroj: AAA AUTO

16.8.2015 12:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist