Pomáhat a chránit na německý způsob aneb BMW X5 pod deštěm střel

Prezentace automobilů v německém Lipsku jsou obvyklé. Toto je specifická skupina aut, společným jmenovatelem jsou záchranné a bezpečnostní složky.

Možná jste o tomto veletrhu slyšeli, možná – a to je asi pravděpodobnější, vzhledem k úzkému zaměření – ne. Jde o akci, která se zkráceně jmenuje GPEC – General Police Equipment Exhibition & Conference, veletrh se koná jednou za dva roky, je největším, který se soustředí na policejní zařízení.


Osmý ročník významné průmyslové a technologické výstavy nabízí návštěvníkům a vystavovatelům z řad policie a dalších bezpečnostních složek jedinečnou příležitost k setkání a společné debatě. Poslední výstavy GPEC, pořádané v roce 2012, se zúčastnilo více než 6500 návštěvníků z 59 zemí a téměř 500 domácích a zahraničních vystavovatelů z 29 zemí a pěti kontinentů.

My se na akci podíváme prostřednictvím značky BMW, na letošní výstavě mnichovská automobilka představí pestrou škálu účelově konstruovaných záchranných a obrněných vozidel, které splňují nejvyšší standardy nejen v oblasti výkonů, praktičnosti a bezpečnosti, ale také účinnosti a spotřeby paliva.

Na veletrhu GPEC představí BMW sedm záchranných a obrněných vozidel a motocyklů, včetně nového obrněného modelu BMW X5 Security Plus (balistická ochrana VR 6 – BRV 2009) a také značně přepracované BMW X3 xDrive.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

V obrněném voze BMW X5 Security (balistická ochrana VR 4 – BRV 2009) se veřejnosti poprvé představí záchranná letecká nosítka. Obrněný model BMW X5 Security je vhodný pro široké spektrum využití a poskytuje cennou pomoc zejména v případech, kde postižení vyžadují lékařskou péči.

Paletu vystavovaných automobilů uzavírá neoznačený sedan BMW 530d, který je určen pro služby dálniční policie. Na výstavě budou k vidění také doprovodné motocykly BMW R 1200 RT a BMW F 800 GT určené pro státní službu.

28.8.2014 9:07| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist