Policie v New Jersey loví řidiče na kačera Donalda, na jeden zátah vybrala přes půl milionu

(+ video) Rádi o sobě tvrdí, že jsou tady kvůli zvyšování bezpečnosti na silnicích, nejen tento příklad ale ukazuje, že metody k prosazování uvedeného mají policisté skutečně zvláštní.
policie-v-new-jersey-lovi-ridice-na-kacera-donalda-na-jeden-zatah-vybrala-pres-pul-milionu-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Pokud máte někdy problém s metodami české státní či obecné policie, která se s oblibou schovává s radary v roští a za stromy na koncích vesnic jen proto, aby udělala dost čárek a vybrala hodně na pokutách, nevěšte hlavu. Jinde to nemají v konfrontaci se státní mocí o nic lepší.

Na vlastní kůži se o tom přesvědčili řidiči v New Jersey, na které tamní policejní oddělení připravilo poněkud bizarní past. Příslušník ve službě se na Halloween převlékl do kostýmu kačera Donalda a pobíháním přes přechod zjišťoval, jestli mu řidiči zastaví.

Jak správně tušíte, spousta z nich to neudělala, takže policie dokázala během jednoho zátahu vybrat 130 pokut ve výši 230 dolarů, což představuje v přepočtu přes 660 tisíc korun a každému „provinilci“ z nich návdavkem udělila dva trestné body.

Pokud máte pocit, že tímto upíráme práva na přechodu všem lidem převlečeným do nějakého kostýmu, tak si pravděpodobně nerozumíme. Zákony v New Jersey jasně přikazují řidičům „zastavit a stát“, pokud vidí chodce na vyznačeném přechodu a toto v žádném případě nerozporujeme, po zhlédnutí videa však pravděpodobně pochopíte, že tady něco smrdí.

Pokud bychom třeba i opomenuli fakt, že také chodec by se měl snažit před přechodem navázat oční kontakt s řidičem a dát mu tím jasně najevo svůj úmysl, což dotyčný policista mohl udělat třeba tím, že by si sundal alespoň masku z hlavy, chování tohoto důstojníka před přechodem bychom jen stěží nazvali normálním.

 

Možná to budete vidět jinak, nicméně v reportáži zachycující „maskovanou“ ruka zákona v akci je poměrně jasně vidět, že policista Donald (předpokládáme, že záměrně) dělá na některých záběrech matoucí pohyby, vyráží na přechod, aby se následně vrátil zpátky.

Netušíme, jestli by právě vám přišlo podobné chování v pořádku anebo by vás děsilo jako Karen Haigh z reportáže, která je jednou z místních, řidičkou ulovenou na kachnu a zároveň tahounem brojícím proti podobnému chování policie, každopádně nám to příliš normální nepřipadá.

zdroj: ABC7 přes thefreethoughtproject.com

14.11.2014 11:51| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist