Policejní honička pohledem prchajícího

Videa policejních honiček z pohledu mužů zákona jsou běžné, tyto záběry však pocházejí přímo z vozu prchajícího řidiče.

Tyto záběry policejní honičky jsou unikátní v tom, že pocházejí nikoliv z policejních vrtulníků nebo aut, která bývají kamerami povinně vybavena, ale z opačné strany barikády, tedy z vozu prchajícího řidice.


Jeden autstralský šofér se nechal natáčet svým spolujezdcem, kterak ujíždí před dvěma vozy polecejní hlídky. Nejedná se o vyloženě zběsilou honičku, ale spíše o poklidný únik. Řidič dokonce čeká na červené a ani neuhání příliš velkou rychlostí.

Neznáme přesný scénář, nicméně řidič se údajně nechtěl podrobit plošné kontrole na alkohol. O tom, že se pravděpodobně neprohřešil závažněji vypovídá i jeho celkem mírná reakce a poklidná jízdá během honičky. Nicméně to jej ještě neopravňuje se kontrole vyhýbat, jakkoliv je neopodstatněná.

Zda šlo pouze o projev občanské neposlušnosti a nesouhlas s aplikováním státní buzerace, nebo měl řidič dost dobrý důvod se kontrole vyhnout, netušíme. Nicméně vychloubačné hlášky obou protagonistů o jejich mentální stabilitě vypovídají své…

11.10.2013 5:05| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: honička

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist