Pojišťovna sníží plnění u havarijního pojištění

Havarijní pojištění není povinné, ale pro začínající řidiče nebo pro řidiče ve velkém městě určitě doporučujeme

Z havarijního pojištění se pokryje škoda na vašem autě, pokud si škodu způsobíte sám. Pojištění se vám bude hodit, i pokud do vás někdo nabourá a odjede, stejně jako při krádeži vašeho milovaného auta.

Jak je pojištění drahé?
Pro dobré řidiče, kteří nebourají, se dá sehnat za méně než 3 000 Kč ročně. Záleží na typu a stáří auta. Nevěříte? Přesvědčte se sami na on-line kalkulačce.

Zimní pneumatiky během zimních měsíců jsou nezbytností
V zimě jezděte pouze se zimními pneumatikami. Při havárii na sněhu v letních gumách vám může pojišťovna pojistné plnění krátit a vyplatí vám méně, než na jakou sumu byla určena pojistná událost.
V hraničních případech může pojišťovna zmítnout jakoukoli úhradu pojistného plnění. Třeba když pojedete s letními gumami do hor, kde jsou potřeba zimní pneumatiky nebo řetězy. Pojišťovna musí dokázat, že mezi havárií a obutými letními pneumatikami existuje přímá souvislost. Čas se vleče a než se případ vyřeší, může to zabrat dlouhou dobu.

Nikdy před cestou nepijte alkohol
Pokud před jízdou požijete alkohol a do někoho nabouráte, čeká vás postih. Jednak můžete přijít o řidičský průkaz a z havarijního pojištění nebude vyplacena ani koruna. Pojistka vylučuje všechny nehody způsobené pod vlivem alkoholu, byť si před cestou dáte jen dvě piva.

Nechte vůz zkontrolovat v servisu
Vůz musí mít platnou státní technickou kontrolu (STK). Při prošlé kontrole vám pojišťovna může odmítnout vyplatit škodu nebo vám výplatu pokrátí. Nechte si zkontrolovat brzdy, protože havárie se sjetými brzdovými destičkami vás může stát u pojišťovací instituce řadu nepříjemností.

TIP: cenu havarijního pojištění si spočítejte online

23.1.2017 2:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist