S pojištěním GAP auto neztrácí tři roky na hodnotě. Kdo a za kolik pojistku nabízí?

GAP ocení především majitelé nových automobilů. Díky tomuto pojištění mohou být při totálním zničení nebo odcizení jejich plechového miláčka zcela v klidu, vyplaceno jim totiž bude pojistné plnění v pořizovací hodnotě vozu. Cena obvyklá v tomto případě po dobu tří let nehraje žádnou roli. Kde a jak lze tento doplněk k havarijnímu pojištění sjednat a kolik za něj zaplatíte?

Obvykle je havarijní pojištění sjednáváno na cenu obvyklou. Tou je částka, která odpovídá ceně před pojistnou událostí. Pokud vám tak někdo ukradne vůz dva roky starý. Dostanete od pojišťovny částku, za kterou by bylo auto prodáno těsně před odcizením. Kromě toho vám ale může být suma ještě ponížena o spoluúčast. Tomu všemu předejdete s pojištěním GAP.

Pojištění GAP nesjednáte v Česku u každé pojišťovny

Nejvíce se vyplatí pojištění GAP sjednat na nový automobil. Platnost pojištění trvá tři roky. Po tuto dobu se nemusíte obávat, že byste o peníze, které jste vrazili do svého drahého automobilu, přišli. I v případě totálního zničení bude původní cena a hodnota vašeho miláčka zachována.

Pro získání pojištění GAP je nutností mít sjednané havarijní připojištění. Stejně jako lze povinné ručení sjednat na internetu, online získáte také havarijko i GAP.

V Česku garantovanou ochranu majetku nenabízí všechny pojišťovny. Mezi ty, které mají GAP ve své nabídce, patří:

  • Allianz,
  • AXA
  • Česká podnikatelská pojišťovna,
  • Česká pojišťovna
  • Generali Pojišťovna,
  • Kooperativa,
  • UNIQA.

Garance ochrany majetku se promítne na ceně pojištění. Kolik GAP stojí?

Kolik stojí pojištění GAP? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Pro každého bude cena jiná. Cena pojištění totiž závisí na ceně vozidla. Čím dražší automobil budete chtít pojistit, tím více za GAP zaplatíte. Účelem pojištění je totiž získat celou částku, která odpovídá pořizovací ceně automobilu, proto čím dražší bude vůz, tím více budete chtít získat a tím více zaplatíte na pojistném.

Některé pojišťovny navíc nabízí možnost volby, zda chcete či nechcete pojištění se spoluúčastí v havarijním pojištění, což se také odvíjí na ceně. Například za vůz v hodnotě 350 000 Kč bez pojištění spoluúčasti v havarijním pojištění můžete za rok zaplatit něco málo přes 2 300 Kč.

Pozor na výluky!

Ani u pojištění GAP se nevyhnete výlukám, na které je nutné dát pozor. Mezi specifickými výlukami najdete například škodu na mimořádném příslušenství vozidla, které nebylo v době jeho pojištění instalováno. Nutnou podmínkou také je, aby nárok na pojistné plnění vzniklo z havarijního pojištění. Před podpisem smlouvy si dobře přečtěte obchodní podmínky, GAP není levnou záležitostí, a tak by vás jistě nepotěšilo, kdybyste v případě pojistné události dostali jen zlomek ceny vašeho vozu.

23.7.2017 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist