Pojištění auta jde online a rychle

Online srovnání povinného ručení slouží k získání přehledu o aktuálních cenách na trhu a lze si také pojištění rovnou sjednat. Rozumnější je však nechat si zavolat.

Specialista na pojištění vám při telefonickém kontaktu obratem ověří bonusové měsíce a často nabídne lepší cenu, než vidíte ve srovnání na webu. Ty nejlepší ceny jsou totiž často neveřejné.

Uzavření pojistné smlouvy online, neboli „na dálku“, je jednou z možností, jak si sjednat nové pojištění. V praxi funguje uzavření pojistné smlouvy na dálku tak, že na základě údajů předaných prostřednictvím telefonu, e-mailu nebo webového formuláře obdrží klient návrh pojistné smlouvy. Klient má poté obvykle minimálně týden čas na to, aby buď tuto nabídku přijal pouhým zaplacením pojistného na předepsaný účet a nechal tak vzniknout skutečnou pojistnou smlouvu, nebo ji odmítl tím, že ji neuhradí.

Pojistná smlouva vzniká pouze zaplacením pojistného a fyzický podpis není u tohoto typu sjednání smlouvy vyžadován. Sjednání pojistné smlouvy na dálku přináší klientům několik výhod. Mezi ně patří například: 

  • Pohodlí: při uzavírání smlouvy na dálku nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte z pohodlí domova pomocí telefonu nebo internetu.
  • Úspora času: ušetříte velké množství času, který byste jinak investovali do cesty na pobočku, čekání ve frontě a vyplňování mnoha formulářů s pracovníkem pojišťovny.
  • Je to bez papírů: všechny důležité dokumenty budete mít k dispozici v elektronické podobě, nemusíte tedy smlouvu zakládat mezi ostatní doklady a po roce přemýšlet, kam jste ji vlastně založili.
  • Čas na prostudování podmínek: na rozdíl od uzavření na pobočce nabízí uzavření smlouvy na dálku dostatek času na prostudování pojistných podmínek. Po zaslání návrhu pojistné smlouvy máte totiž dostatek času předtím, než je nutné tuto smlouvu potvrdit zaplacením.
  • Možnost odstoupení: po uzavření smlouvy na dálku máte ze zákona 14 dnů na to od smlouvy bez následků odstoupit.
  • Nic nepodepisujete: pojistná smlouva na dálku se stvrzuje pouze zaplacením, není nutné smlouvu tisknout, podepisovat a zasílat zpět. Jednoduše se aktivuje zaplacením.

A kde? Všechny nabídky si můžete porovnat tady

 

6.7.2017 1:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist