Po vojácích USA teď Irák dobývá GM

Koncern General Motors má s Irákem už dlouhou dobu smělé plány a vývoj prodeje nových aut mu pomáhá. Dokonce tu chce postavit továrnu.

Když řeknete, že jste v tak velké zemi, jako Irák, prodali v roce 2011 celkem 35 000 nových aut, asi to není žádné terno. Ehm, jak se to vezme, protože v roce 2011 se v této zemi prodalo jen 115 000 automobilů. Koncern General Motors má tak obrovský podíl na trhu a předběhl i dlouhodobě kralující Renault.

General Motors hlavně těží z prodeje cenově dostupných SUV a pick-upů, které jsou v této lokalitě velmi oblíbené. Výhodou je i poměrně snadný servis a dostupnost náhradních dílů. U toho všeho to ale nekončí. GM prý stále plánuje postavit zde montážní linku a vyrábět auta přímo v Iráku. To by mohlo pomoci nejen reputaci, ale také tržnímu podílu a cenám.

General Motors už měl v plánu vyrábět v Iráku auta ještě před první válkou v Perském zálivu. Pak se ale všechno nějak zvrtlo a zbytek už znáte. Nicméně nyní se blýská na lepší časy a nejen z Iráku, ale i z dalších zemí se mohou stát nová odbytiště pro spoustu automobilek.

Dalibor Žák

25.1.2012 6:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist