Pneumatika z lepící pásky? Překvapivě odolná, když nemáte rezervu

Rezerva je dobrá věc, co když ale selže i ona a sprej po ruce nemáte? Pokud máte po ruce obchod s dobrými zásobami lepící pásky a hromadu času, můžete si slepit kolo vlastní.
titulka-kolo-z-lepici-pasky-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: youtube.com

Rozmanitých pokusů o vytvoření rezervního kola jsme viděli už nepočítaně – hromada svázaných lahví od koly, pár desítek tisíc gumiček nebo třeba kus klády – to všechno tu už bylo, bohužel však výsledek ani v jednom z případů moc dlouho nevydržel. Tentokrát se ale jedné americké skupince automobilových nadšenců podařilo vytvořit náhradní kolo, které toho snese, zdá se, docela dost.

Rozverná tlupa individuí přebývajících většinu času v přítmí garáže se rozhodla otestovat, zda se dá pneumatika nahradit hromadou lepící pásky. Naskočili do své mikrododávky, v místní sámošce vykoupili letité zásoby stříbrné pásky a následně drahnou dobu se snažili oblepit ocelový disk staré Toyoty.

První pokusy namotat pásku na disk ručně byly hned v počátku zavrženy a disk skončil na stroji pro výměnu pneumatik. Ten se však otáček příliš pomalu a pásky neubývalo, ani když byla aplikována hned čtyřmi lidmi najednou. Proto tedy nakonec disk skončil zpátky na autě. Točící kolo pak zvládlo hltat jednu pásku za druhou, až byla na ocelovém disku opravdu pořádná vrstva.

Radost z úspěšné monžáte byla okamžitě oslavena testovací jízdou, při které kolo z lepící pásky překvapivě docela dobře drželo tvar. Samozřejmě muselo dojít také na pálení „gum“. Závěrečná pitva ukázala pásku stále v relativně slušné formě, nicméně rezervu z vozu zahazovat nedoporučujeme – jednak je hromada lepících pásek podstatně těžší než guma i s náhradním diskem, ale rovněž v nepřipraveném stavu zabere v kufru mnohem více místa.

1.6.2018 11:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist