Plochá dráha: Poláci získali titul mistrů světa pro rok 2013

Polský tým získal titul mistrů světa vítězstvím ve finálním závodě, který se jel o víkendu na Stadionu Na Markétě.

Před finálním závodem Speedway World Cupu měli Češi šanci na celkové vítězství, sen získat titul mistrů světa na domácí půdě se však rozplynul. Z vítězství se těší Poláci – porazili druhé Dány, kterým se nepodařilo obhájit titul, a třetí Australany.

Cesta za vítězstvím Poláků však nebyla tak jednoznačná. Kapitán Jaroslaw Hampel dostal svůj tým zpátky do hry v poslední čtvrtině závodu, když skóre na úroveň do té doby vedoucích Dánů srovnal až v 16. rozjížďce.

Stadion Na Markétě tak byl jevištěm nesmírného dramatu až do finální 20. rozjížďky, do které nastupovali Poláci i Dánové se shodným skóre 38 bodů. Při systému bodování 3 – 2 – 1 – 0 tak o celkovém vítězi rozhodovala skutečnost, kdo protne cílovou čáru jako první.Na start poslední rozjížďky se za Dánsko místo Nickiho Pedersena postavil Michael Jepsen Jensen, vedle Australana Troye Batchelora, našeho Aleše DrymlaJaroslawa Hampela. Ten suverénně odstartoval do první zatáčky na prvním místě, Jensenovi se reakce na vystřelení startovní pásky nepovedla. Probojovával se vpřed, ale jeho útok přišel pozdě. Hampel byl už příliš daleko, aby jej ohrozil, a na celkovém skóre se tak už nic nezměnilo.

Jak jsou závody na ploché dráze těsné a napínavé, dokazuje následující fakt – přímý souboji o titul v poslední rozjížďce posledního závodu Speedway World Cupu vyhráli Poláci o jediný bod! Na svoje konto získali 41 bodů, druzí Dánové bodů 40 bodů, třetí Australané ukořistili za celý závod 33 bodů a čtvrtí Češi, kterým se příliš nevedlo, pouhých 12 bodů. Pro Jaroslawa Hampela je toto vítězství speciální, jelikož získal svůj celkově šestý titul, což se nikomu předtím nepodařilo.

Vychutnejte si dech beroucí finální rozjížďku a následné oslavy polského týmu.

22.7.2013 7:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist