Do Planetária na Podmořský svět

Svět korálů je tak fascinující a křehký. I když zabírají asi jen 0,1 % celkové plochy oceánu, poskytuje domov zhruba čtvrtině mořských živočichů a rostlin. Seznamte se s těmito fascinujícími bezobratlými živočichy prostřednictvím filmu Korálový útes 360 a vydejte se za nimi do teplých průzračných moří, která tak milují.
shutterstock_243413140-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Podmořský život je plný života a barev, je to takový svět ve světě. Například korálové útesy jsou podmořskou obdobou našich deštných pralesů. Poskytují útočiště pro mnoho organismů a zároveň chrání pobřeží před vodní erozí.

Jak tito živočichové žijící v koloniích i samostatně rostou, rozmnožují se, čím se živí a co je nejvíce ohrožuje, na to vše odpoví unikátní film Korálový útes 360, který nově naleznete v programu pražského planetária.

Film Korálový útes 360 je určen dětem i dospělým, přináší ohromující detaily úchvatných korálů a vysvětluje, jak je jejich svět spojen s tím naším a proč je třeba je chránit. Dokument vznikl ve spolupráci s kalifornskou akademií věd, která garantuje vědeckou správnost a přesnost do těch nejmenších detailů. Film trvá 24 minut a poté jej doplní dvacetiminutová živě moderovaná část.

Na tematiku podmořského světa navazuje také výstava Země, vzduch & voda, která je veřejnosti volně přístupná venku před budovou planetária. Ta se věnuje otázce životního prostředí a jeho ochraně, i problematice jeho znečišťování, a to z různých úhlů pohledů a v různých souvislostech.

Vydejte se do Planetária Praha a užijte si cestu za podmořským dobrodružstvím i trochou toho vědění.

31.8.2020 7:59| autor: Cesty městy | zdroj: Planetum

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist