Peugeot ukázal, jak mají vypadat moderní kabiny aut

Francouzský výrobce představil svou vizi moderní kabiny auta. Značka vyšla z úspěchu některých stávajících modelů a uspořádání interiéru Peugeot i-Cockpit.

Zmiňovaný úspěch odkazuje na uspořádání interiéru u modelů 208, 2008 a 308, značka se tedy zaměřila na další zdokonalení této inovace ve prospěch intuitivnějšího, bezpečnějšího a přirozenějšího řízení. Představuje tak „demonstrátor, který znázorňuje interiér budoucích vozů značky Peugeot. Najdeme zde základní ingredience systému i-Cockpit: kompaktní volant, vyvýšený přístrojový panel a dotykový displej, ale z hlediska ergonomie, technologie a smyslového vnímání je celá koncepce posunutá opět o něco dál.

Nabízí vysoko umístěný digitální panel, kapacitní dotykový displej, lepší konektivitu a zcela nové zapojení smyslů díky systému i-Cockpit Amplify.“ Tolik tedy citát z oficiálního tiskového vyjádření značky. Peugeot i-Cockpit se poprvé objevil v roce 2012 u Peugeotu 208, později u modelů 2008 a 308, a tvoří jej několik základních prvků: Kompaktní volant pro snazší ovladatelnost a „násobící příjemný pocit z jízdy. Z řízení se tak stává zábava.“ Vyvýšený přístrojový panel, na němž se shromažďují všechny potřebné informace v ose zraku řidiče, který tak nemusí spouštět oči ze silnice a může se plně soustředit na jízdu. A velký dotykový displej, na němž jsou intuitivně rozmístěny všechny ovladače systémů zlepšujících komfort (rádio, klimatizace) a jež umožňuje manipulaci se všemi zařízeními a funkcemi ve voze: navigace, podpůrné prvky řízení, telefon, multimédia, nastavení parametrů vozu, atd.

Výsledkem tak podle Peugeotu je velice jednoduchá, moderní a technologická přístrojová deska. Peugeot i-Cockpit je už čtyři roky používán u nejprodávanějších modelů značky, a výrobce chce ale jít dál a zkoumat nové možnosti působení na lidské smysly, aby řízení vozu Peugeot představovalo opravdu jedinečný a návykový zážitek.

Výsledek výzkumu, odhalený v Nanterre nedaleko Paříže, představil model znázorňující přední část kabiny vozu jako „dokonalé a zcela funkční dílo vzniklo v designérském studiu značky Peugeot. Elegantní černý monolit je schránkou ukrývající dvoumístnou kabinu, palubní desku, středovou konzolu a vnitřní část dveří“ s tím, že nový Peugeot i-Cockpit má být ztělesněním budoucnosti interiéru nových vozů značky Peugeot.

21.4.2016 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist