Peugeot a Citroën propustí tisíce zaměstnanců

Evropský výbor skupiny PSA Peugeot Citroën rozhodl, v rámci úsporných opatření přijde v evropských pobočkách o práci několik tisíc lidí

Za vším stojí snaha o maximální úspory, to, že se v posledních letech projevila ekonomická krize na všech oblastech průmyslu, tedy i na tom automobilovém, není třeba připomínat ( i když v Čechách se to jak se zdá neplatí) a producenti musejí přijít na řešení, jak z potíží ven.

Koncern PSA, jehož součástí jsou automobilky Peugeot a Citroën, hodlá ušetřit 800 milionů eur a jedním z nutných kroků bude zrušení 2500 pracovních míst v Evropě. Na místě by bylo spíše se podívat na produktivitu práce mimo starý kontinent, titulní fotka je z íránské továrny a jak je vidět, tam pracovníci během své směny drze spí.

V rámci koncernu budou v každé zemi provedena doprovodná opatření, která předpokládají interní nebo externí převedení na jinou práci. Uvolněná místa nebudou znovu obsazována a skupina ukončí externí smlouvy o poskytování služeb odpovídající 2500 pracovním místům. Snížení počtu pracovníků ve výrobě se v Evropě v roce 2012 odhaduje na 1000 míst.

Filip Rakovan

27.10.2011 10:40| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist