Peugeot 308 skrývá spoustu tajemství. Věděli jste o těchto deseti perličkách?

Nový Peugeot 308 a 308 SW je nabitý k prasknutí moderními technologiemi a skrytými vychytávkami. Věděli jste o těchto deseti zajímavostech?
peugeot-308_sw-2022-1600-25-1100x618.jpgCelá galerie 8 Zdroj: Peugeot

Víte, že…

…308 se prodává po celém světě? Ve 30 evropských zemích, Japonsku, Jižní Koreji, Austrálii, Turecku, Israeli, Palestině, Argentině, Chile, Mexiku… ale na jednom z vůbec největších trhů Peugeotu (ještě nedávno dokonce úplně největším), v Číně, se nikdy neprodával a ani nebude. Čínští zákazníci totiž mají úplně jiné preference. Hatchbacky nechtějí, kupují SUV a sedany.

…308 SW je modelem s největší nabídkou pohonů? Pod kapotou můžete mít benzin, diesel, full-hybrid, plug-in hybrid a od roku 2023 i 100% elektromobil a mild-hybrid s motorizací 130 EAT8.

…jako jediný z modelů Peugeot umí 308 vyprávět vtipy? A to prostřednictvím systému rozpoznávání hlasu. Nepotřebuje dokonce žádná klíčová slova, dokáže reagovat na přirozenou mluvu zahájenou slovy „OK Peugeot“. Na výzvu „OK Peugeot, řekni mi vtip,“ reaguje vtipem. Samozřejmě plní i další úkoly, např.: „OK Peugeot, zavolej mámě“ apod. Zatím ale systém neumí česky, není tedy v ČR k dispozici, bude do konce roku.

…308 má „měkký nos“ (soft nose), což je plastová část předního nárazníku? Měkký nos je umístěný pod kapotou, což kapotu opticky prodlužuje a chrání vůz při drobných nehodách zejména v městském provozu.

…308 je ekologická nejen nízkou úrovní emisí, ale také z hlediska složení? Až 30 % materiálů, ze kterých je vyrobena, je recyklovaných nebo obnovitelných. Například palubní deska obsahuje konopná vlákna, v řadě dílů jako např. v náraznících se používá recyklovaný plast a více než 30 polymerových dílů obsahuje ekologické materiály.

…jako první vůz umožňuje připojit přes bluetooth dva telefony současně? Proč to potřebujete? Není to kvůli telefonu spolujezdce, je to kvůli dvěma telefonům řidiče. Jeden z telefonů je vedoucí, ten přijímá hovory, zobrazuje SMS atd. Ten druhý se dá pomocí zrcadlení používat např. k navigaci. V menu si můžete nastavit, který z telefonů má být jako vedoucí.

…308 hatchback má stejně jako SW v nabídce sedm odstínů karoserie, nejde ale o stejné barvy. Společné mají perleťovou červenou a bílou, nemetalickou bílou, šedou Artense a černou Perla Nera. Hatchback má exkluzivně metalickou zelenou a modrou Vertigo. SW má zase exkluzivně tyrkysovou Avatar Blue a šedou Platinum.

…zavazadelník u SW se dá otvírat 4 způsoby? Z toho jeden bez použití rukou: projetím novou pod nárazníkem, tlačítkem na klíči, tlačítkem na víku zavazadelníku a tlačítkem na palubní desce.

…díky inovativní technologii 3D tisku a zcela novému pružnému polymeru nabízí nový rozměr příslušenství automobilů? V butiku Peugeot Lifestyle jsou k dispozici doplňky jako držáky na brýle, na nápoje a na telefon nebo karty. Tyto prvky doplňkové výbavy byly vytvořeny speciálně pro nový Peugeot 308. Je to poprvé, kdy byla technologie 3D tisku použita na příslušenství pro automobily.

…308 SW má připojení na internet, což umožňuje mnoho různých funkcí? Např. 3D online navigace s aktuální dopravou, hledáním parkovacích míst vč. cen za parkování, zjišťováním cen paliva v okolních čerpacích stanicích apod. Aktualizace software a map se provádějí „over the air“ jednou měsíčně.

8.6.2022 9:15| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist