Peugeot 3008: crash test + video

Pět hvězdiček i pro nové MPV od Peugeotu.

Francouzi si na bezpečnosti dávají záležet a platí to i pro nový Peugeot 3008. Ačkoli byl výsledek velmi dobrý a na pět hvězdiček stačil, neobešel se test bez problémů úplně.

Airbag spolujezdce se při aktivaci lehce natrhl o úlomek plastu, ale toto poškození nemělo na výsledek testu vliv. Peugeot nicméně slíbil inspekci současného systému a brzy přinese své vlastní stanovisko. Horší už je to s ochranou při nárazu zezadu, při kterém bylo zatížení krku řidiče vysoké. Nicméně prostor pro posádku zůstal nedotčen a ani plasty na přístrojové desce neznamenají vážné riziko. Peugeot 3008 také dostal nejvyšší možné hodnocení za boční náraz, náraz na sloup také dopadl dobře.

Peugeot 3008 velká fotogalerie

Peugeot 3008 fotogalerie

Ochrana dětí je vysoká a figuríny nevykázaly jiné než nízké zatížení. Body tak Peugeot ztrácel jen za špatně srozumitelné informace na etiketách pro instalaci dětských sedaček.

Ochrana chodců nebyla nejlepší, protože okraje kapoty představují vysoké riziko. Nicméně nárazník a obvyklé místo dopadu hlavy chodce na kapotě nabízí solidní ochranu.

Za elektronické pomůcky dostal Peugeot 3008 vysoké hodnocení, neboť ESP je v základu, stejně tak i připomínka nezapnutých pásů vpředu a vzadu. Některé varianty mají i omezovač rychlosti.

Ochrana dospělých: 31 bodů (86 %)

Ochrana dětí: 40 bodů (81 %)

Ochrana chodců: 11 bodů (31 %)

Pomocná elektronika: 7 bodů (97 %)

Celkem: 89 bodů ( * * * * * )

 

autoweb.cz

29.5.2009 7:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist