Petr Horák o Velké ceně Turecka

A o podivném světě Ferrari.

Do konce sezóny zbývají 4 závody a GP Turecka prakticky vůbec nic nevyřešila. Náskok Fernanda Alonsa se navýšil na 12 bodů, naopak Ferrari se dotáhlo za Renault na rozdíl pouhých 2 bodů. Mohou ale v Maranellu mluvit o úspěchu? Asi by mohli, pokud by Michael Schumacher porazil Alonsa. Jenže se tak nestalo, a tak po projetí pod šachvnicovou vlajkou se nesla éterem jediná fráze– sorry for Michael.

Za to, co teď napíšu, se do mne příznivci Ferrari a Michaela Schumachera pustí jako vosy do bombónu. V přenosu jsme si více méně v žertovném duchu utahovali z Michaela Schumachera. K tomu asi jen tolik, že to bylo proneseno s nadhledem a cílem celého nebylo zpochybnit jezdecké kvality Michaela Schumachera. Na druhou stranu nezaznělo nic, co by nebyla pravda a přiznejme si, božský Schumi občas projeví drobný charakterový kaz, když jde o titul mistra světa. Dál se k tomu nechci vyjadřovat. Myslím, že své pohledy na Michalela jsem dosti obsáhle přednesl v glose po GP Monaca.

Přijde mi ovšem divné, když pilot dosáhne svého prvního vítězství v kariéře a první, co zazní do vysílačky po radostném výkřiku, je “Sorry for Michael”. Proč se omlouval inženýrovi po vystoupení z auta? Proč všichni od Ferrari vypadali, že je tohle vítězství ani moc netěší? Pardón, já jsem vyhrál, to jsem vážně nechtěl! Přijde vám to normální? Jako by Jan Železný ve své nejlepší formě chodil a omlouval se soupeřům, neřku-li kolegům z reprezentace, že hodil ten oštěp tak daleko a že to vlastně vůbec nechtěl a že je mu to hrozně líto. Divné, že? Vítejte ve světě Ferrari! A nebo možná vítejete ve světě F1, kde právě v tomhle Ferrari vyniká. Neříkám, že jiní k tomu nikdy nesáhli, ale tohle je čerstvé, okaté a trapné pro celou královnu motorsportu!

Take it easy a těšme se na závod na Monze, to bude mazec!

 

 

Petr Horák

30.8.2006 3:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist