Pětistý Wiesmann

Když sami Angličané označí za jeden z nejlepších „anglických roadsterů“ auto německého výrobce, něco to už znamená.

Přesně tohle se stalo, když v britském pořadu televize BBC testovali kupé Wiesmann. Dokonce ho nasadili proti svému domácímu borci, TVR. I přes nesrovnatelně vyšší cenu to ale Wiesmann u moderátorů vyhrál.

Přitom tahle firma neexistuje déle, než dvanáct let. Přesto ale z bran nejmenší německé automobilky vyjel na konci března už pětistý Weismann Roadster.

Vzácný jubilejní kousek bude v nabídce přímo na internetových stránkách firmy (www.wiesmann.com) a to formou aukce. Peníze z nejvyšší nabídky ale nespadnou do kapsy majitelům firmy, podle Friedhelma Wiesmanna půjdou na dobročinné účely podle volby zákazníka, který pak dostane doklad o dobročinném daru.

Jubilejní roadster má unikátní dvoubarevné lakování a plnou výbavu. Navíc bude vlastnoručně podepsán zakladateli firmy, Friedhelmem a Martinem Weismannovými.

Vyrobit 500 automobilů je pro takhle malou a specializovanou automobilku skutečným úspěchem. V prvním roce po založení vyrobil Wiesmann pouhé čtyři automobily, letos jich hodlá vyprodukovat plnou stovku. Má pět dealerů v Německu a další ve Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Rakousku, Francii, Španělsku, Skandinávii a v Monaku. Koncem roku se otevírá další, v italském Miláně.

Honza Koubek

10.5.2006 9:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist