Pět největších podivností z L.A. Auto Show

Americké automobilky se na letošním autosalonu v Los Angeles drží nezvykle zpátky. Nebýt Buicku, museli bychom si dělat legraci výhradně z Japonců…

Metropole světového zábavního průmyslu je pro našince trochu z ruky, ale tamní autosalon patří k největším akcím svého druhu v Novém světě. Tomu odpovídá počet světových premiér (patnáct), účast automobilek i rozloha obsazené výstavní plochy. Se všemi významnými novinkami z L.A. jsme vás buď už seznámili, nebo v nejbližší době seznámíme. Na následující klenoty z pokladnice automobilového designu se v samostatných reportážích bohužel nedostane, ale ochudit jsme vás o ně v žádném případě nemohli.

5. Mazda Nagare

tohoto pohledu vypadá vcelku nevině, zato zepředu se tváří jako obří galaktický brouk ze špatného sci-fi filmu. Mazda na konceptu představuje nový vyjadřovací jazyk Nagare, což v japonštině prý znamená „ztělesnění pohybu.“  Připusťme, že se to povedlo. I stojící Nagare vypadá, jako by byla v pohybu. Ale obří galaktický šváb v pohybu je pořád obří galaktický šváb, jen o něco hrozivější.

4. Acura Advanced sedan concept

Když jsme chodili do školky, takhle nějak vypadaly naše představy o Batmobilu. Naštěstí jsme pak pochopili, že kreslit neumíme a nikdy umět nebudeme, a začali jsme se živit psaním o autech. Tam není absence talentu tolik znát.

3. Honda Step Bus

Přituhuje. Zatímco Nagare i Advanced sedan by se na obsazenější výstavě do finále podivností možná ani neprobojovaly, Step Bus je těžký kalibr. Japonci si v krabicích na kolech libují, ale oku Evropana tohle auto přijde jako krabička od sirek postavená na užší stranu. Step Bus má motor uprostřed a pohon zadních kol, aby dal vzniknout „co největšímu interiéru při co nejmenším exteriéru.“ Dobrá, ale proč za každou cenu?

2. Buick Enclave

Dámy a pánové, přivítejte Buick Enclave, jediný sériový automobil mezi našimi finalisty! Značka Buick, kdysi pýcha zámořského automobilového průmyslu, se dnes potácí na okraji přežití. Otázkou je, jestli jsou tím pravým záchranným lanem zrovna kombinace vypoulených očí a karoserie, která vypadá trénoval klempířský učeň. Nejlépe placený sportovec světa, golfista Tiger Woods, o Enclave prohlásil, že „je krásný na pohled.“ Být Tigerem, raději bychom ty peníze oželeli a přestali ze sebe dělat před celým světem blbce.

1. A vítězem se stává…

…Hyundai Hellion HD10! Šéfdesignér návrhářského centra Hyundai Motor America Joel Piaskowski o něm říká, že „Hellion přináší do rodiny Hyundai nový přístup. Tenhle příbuzný je tak trochu rošťák a vždycky říká, co si myslí.“ Hm. My bychom takového příbuzného v rodině nechtěli a v garáži teprve ne. Chaoticky zprohýbané linie svědčí o bezradnosti designérů, z boku auto vypadá jako po násilné amputaci zadních dveří a když se před námi odhalí, dostáváme epileptický záchvat. Tohle už prosím nedělejte, aspoň na veřejnosti ne.

 

Chceme znát i váš názor!

Souhlasíte s naším pořadím? Které auto připadá nejdivnější vám? Nebo jsme na některé zapomněli? Hlasujte v diskuzi pod článkem!

autoweb.cz

30.11.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist