Opely budou lepší a dražší

Němeci musí v příštích letech kvalitou svých aut dohnat nejlepší konkurenty. Jinak riskují bratrovražedný souboj s Chevroletem, který se neustále zlepšuje.

Chevrolet v Evropě pomalu vystupuje ze stínu nekvalitních korejských vozů Daewoo a způsobuje tak bolení hlavy šéfům GM v Americe. Dostává se totiž nebezpečně blízko Opelu. Jeho nejnovější modely jako MPV Orlando, sedan Cruze a malý Spark sklízí pozitivní ohlasy a média začínají spekulovat o blížícím se konkurenčním boji. Kanibalizování prodejů zatím nehrozí, ale Německá značka musí pomalu začít šplhat v potravní pyramidě vzhůru, pokud se nechce dostat do nepříjemné situace.

„Chevrolet bude nade vší pochybnost tlačit kvalitu svých modelů vzhůru,“ komentoval situaci tento týden šéf OpeluVauxhallu Nick Reilly. „Je proto logické, že bychom chtěli vlastní modely a celou image rovněž posunout na vyšší úroveň, abychom zachovali prostor mezi oběma značkami. Pokud se nám to podaří dokážeme svá auta navíc prodat dráž, a tedy udělat ještělepší. To se však nestane přes noc, nejdřív musíme vyhrávat srovnávací testy a prokázat svou technickou způsobilost.“Reilly zdůraznil, že podle průzkumů automobilky uvažuje také o některém z chevroletů jen 1,5 procenta zákazníků Opelu. „Chevrolet je americká značka, která zůstane s cenami vždy pod průměrem jednotlivých tříd,“ vysvětlil Nick Reilly svůj pohled na věc. „V kontrastu k tomu stojí velmi evropské značky Opel a Vauxhall, pověstné německou pečlivostí, inovativním přístupem, snahou posouvat hranice.“

Pravdou je, že navzdory nesporné pravdě ukryté v Reillyho komentářích Opel vždy tak trochu zaostával za Volkswagenem a Fordem. To ho staví do pozice levnější alternativy k těm nejlepším. Právě na tuto pozici bohužel dlouhodobě míří Chevrolet, jakkoli k ní má zatím daleko. Opel proto bude muset zabrat a nejlepší ze svých rivalů dohonit. Třeba nová Meriva ukazuje, že Opel na ty nejlepší má, jen se mu ne vždy daří.

autoweb.cz

4.8.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist