Opel Insignia Country – allroad i bez kombi

O přípravách crossoveru Insignie liftback nevíme, v teoretické rovině však už existuje a při dnešní oblibě aut tohoto druhu nám to jako hloupost nepřipadá.

Mnichovské automobilce BMW se poměrně přesvědčivě podařilo s řadou X6 dokázat, že v případě crossoverů nejsou užitné vlastnosti – přesněji řečeno prostor v zadní části kabiny a obrovský zavazadelník – zase tak důležité a pro značný úspěch už brzy představí ještě o něco zmenšenou, identickou koncepci v podobě modelu X4.

Tím se oslím můstkem dostáváme k vozu na obrázku, který sice reálně neexistuje, ale předchozí úvaha naznačuje, že by čistě teoreticky vzniknout mohl a možná by našel i svůj spokojený okruh zákazníků.

Opel Insignia velká fotogalerie

Opel Insignia fotogalerie

Jak sami vidíte, jde o nedávno představený modernizovaný Opel Insignia a zároveň ještě o něco novější variantu Country, akorát ne v provedení kombi Tourer, které bude již brzy k mání u prodejců, nýbrž o přizvednutý a oplastovaný liftback. Ten naopak s největší pravděpodobností nikdy nevznikne, ačkoli pokud jde o objem kufru, 530 litrů v základu a 1470 litrů po sklopení zadních dělených sedadel se nám jako handicap zrovna nejeví.Autorem Opelu Insignia Country je maďarský grafik vystupující pod pseudonymem X-Tomi a možná si jej pamatujete jako tvůrce virtuální Škody Octavia RS III Coupé. Ke svému výtvoru napsal v podstatě jen to, že jej vytvořil v reakci na nově prezentované fotografie Country Toureru, přičemž považoval za logické využít při návrhu spíše pěti než čtyřdveřovou variantu Insignie.

Jak již bylo řečeno, nevíme o tom, že by Opel chystal vůz podobného ražení (i když nová zadokolka Monza je náznakem, že image není této značce ukradená), na druhou stranu by se tohoto nápadu mohl chytnout třeba Irmscher, který se svou vlastní verzí allroadu na bázi kombíku Insignie přišel ještě dříve než samotná rüsselsheimská automobilka.

Nejdůležitější otázkou je samozřejmě možný zájem, protože naroubování dostupné techniky a komponentů z kombíku by zase tolik náročné být nemuselo, k tomu ale můžete něco říci jen vy sami.

Miro Mihálik, zdroj: xtomi.blogspot.cz

8.7.2013 10:00| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist