Opel Astra Copacabana (2014): s trávníkem z Maracany a soukromou pláží skoro zadarmo

Příznivci kopané mají při mistrovství světa v oblibě spíše televizi a pivo než auta, Opel má však za to, že sledování fotbalu a Astra můžou mít k sobě docela blízko.
opel-astra-copacabana-2014-s-travnikem-z-maracany-a-soukromou-plazi-skoro-zadarmo.jpgCelá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Není tomu tak dávno, co automobilky naše aprílové vtípky ostentativně ignorovaly, respektive na ně sem tam zareagovaly lehce podrážděně, pokud už byl fór poněkud přes čáru. Jak se zdá, situace se nyní poněkud obrací a výrobci sami aktivně přikládají ruku k dílu. Zčásti pochopitelně proto, že chtějí být hlavně vidět, je ale docela sympatické, že si přitom umí ze sebe také vystřelit.

K „potrefeným“ značkám patří třeba Mini, které nám ukázalo Paceman GoalCooper – vůz tematicky sladěný s blížícím se mistrovstvím světa ve fotbale, které letos pořádá Brazílie, a stejným sportovním svátkem se nechal inspirovat rovněž Opel se svou Astrou ve speciální edici Copacabana.

Při pohledu na zevnějšek by se této zprávě dalo docela i věřit. Inkriminovaný vůz má být osazený přeplňovaným benzínovým čtyřválcem 1.6 o výkonu 200 koní, zvládnout stovku za 7,9 sekundy a přilákat klientelu na brazilskou vlajku na střeše společně s barevně sladěnými pruhy na bocích a nápisy Copacabana.

Že je něco špatně (anebo v pořádku, záleží od úhlu pohledu), vám dojde nejspíše až po symbolickém otevření dveří. Není totiž zrovna běžné, aby Opel či kterákoli jiná automobilka nabízela čalounění trávníkem přímo z Maracany, písečnou pláž v prostoru pro nohy či možnost „natankovat“ do skleničky caipirinhu přímo u stropu auta.

Opel říká, že začal Astru Copacabana prodávat právě dnes od 24 444 eur, zapomněl se však jaksi zmínit, jestli bude trávník vyžadovat zkrácení servisních intervalů a zdali na přístrojovém panelu nechybí indikátor snížené hladiny osvěžujícího koktejlu.

1.4.2014 8:00| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist