Okruhový den KSA na okruhu v Sosnové

Sobotní den s Klubem sportovních aut na oblíbené závodní dráze u České Lípy. Jaká auta na místo dorazila?
okruhovy-den-ksa-na-okruhu-v-sosnove-1100x618.jpgCelá galerie 32 Zdroj: archiv redakce

Klub sportovních aut je poměrně známé uskupení, funguje u nás už řadu let a má na pět set členů. Pořádá výlety na tuzemské i zahraniční okruhy, do muzeí a tak dále a nás teď zajímá poslední akce v Sosnové u České Lípy.


Tam jezdí KSA dvakrát ročně, jednou na jaře a jednou na podzim a logicky teď mluvíme o té druhé možnosti. My jsme vyrazili na sever naší republiky zjistit, jaká auta se na akci dostavila. Vzhledem k tradici se dala očekávat různá Subaru Impreza a ano, bylo zdě několik Imprez STI poslední, předposlední a před-předposlední generace. Objevilo se Mitsubishi Lancer Evo 9 a X. A Porsche. Boxster, Cayman a 911 v nejrůznějších specifikacích a generacích, s pohonem všech kol i jen těch zadních, včetně ultimativní GT2.

Caterham, BMW M3 také v několika svých inkarnacích, Nissan 350Z a 370Z. Pokud bychom na někoho měli zapomenout, tak v galerii najdete zbytek vozů, které jsme teď nezmiňovali. Jezdilo se klasicky na asfaltové části sosnovské dráhy, specialitou byla možnost účasti dětí (velká část řidičů dorazila se svými ratolestmi), pro děti byl připraven nejen catering, ale také školení o tom, jak se chovat v rámci dopravního provozu anebo při jízdě dospělými autem.

My jsme si dali pár kol, vyzkoušeli, jak se chovají na „nasmrkaném“ asfaltu pneumatiky Dunlop, které testujeme (chovaly se výborně, držely stopu, šly do skluzu čitelně a všechny naráz), ale vzhledem k větší hrubosti dráhy v Sosnové jsem driftovací radovánky nechali být záhy poté, co začal na našich gumách mizet vzorek a přešli me na pečlivou, přesnou jízdu a pilování optimální stopy.

20.10.2013 11:24| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist