Odešla legenda legend, jediný mistr světa F1 a MotoGP zároveň. Zemřel John Surtees

Člověk by se měl věnovat tomu, co umí nejlépe a tím je myšlena obvykle jen jedna věc, sedět na dvou židlích se prý nevyplácí. Pravdivé přísloví vyvracel jeden jediný člověk na světě.

Teď není ta správná chvíle chytat nás za slovo a řešit, jestli se v letech, kdy John Surtees závodil a sbíral své první tituly, říkalo seriálu jednostopých speciálů Mistrovství světa silničních motocyklů anebo, jak je moderní dnes, MotoGP.

Zásadní je fakt, že odešel člověk, který jako jediný na světě dokázal získat titul mistra světa v Mistrovství světa silničních motocyklů, přesněji řečeno sedm titulů, a pak také titul mistra světa v F1. Je důležité si připomenout fenomén člověka, který svůj život zasvětil motoristickému sportu a to tak, že zaplatil vysokou daň, když před osmi lety musel sledovat, jak ve formulových závodech zemřel jeho syn.

John Surtees se narodil v roce 1934, na motorce závodil v padesátých letech, titul mistra světa F1 získal pak v roce 1964. Posléze jako majitel týmu už tak úspěšný sice nebyl, přesto ale otiskl do historie motoristického sportu nesmazatelnou stopu, na kterou nebude zapomenuto. Zemřel dnes, v pátek 10. března 2017.

10.3.2017 8:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist