Odboráři zablokují silnice až ve čtvrtek

Plány odborů na chystanou stávku v dopravě počítají i s blokádami silnic. Bude jich údajně více, než bylo původně plánováno.

V reakci na předběžné opatření vydané Městským soudem v Praze přesunuly odbory plánovanou stávkuv dopravě z pondělí 13. června na čtvrtek 16. června. Namísto původně plánovaných třinácti hodin bude navíc stávka čtyřiadvacetihodinová. Pro řidiče zejména v hlavním městě to znamená, že se budou muset připravit na svévolné blokování některých silničních tahů stávkujícími odboráři. Blokád má být více, než bylo původně plánováno (původní ani současné záměry odborů v tomto směru nicméně nejsou dosud známy). Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce dokonce vyhrožoval „živelnými“ blokádami silnic. V reakci na silnou nevoli médií i veřejnosti později představitelé odborů upřesnili, že k živelným blokádám vyzývat nebudou, ale nemohou jim ani zabránit.Předseda Odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša zdůvodňuje blokování silnic takto: „Blokády vycházejí z toho, že někteří jiní odboráři chtějí vyjádřit podporu našim požadavkům a chtějí pro to využít účast na blokádách. Proto bude blokád ve čtvrtek více. “Největší potíže v silničním provozu lze očekávat v Praze, kam se pravděpodobně sjedou demonstrovat tisíce odborářů z celé země.Pravděpodobnými kandidáty na zablokování jsou klíčové dopravní tepny jako magistrála, Jižní spojka, části vnějšího městského okruhu a podobně. Přesná místa a dobu trvání blokád odmítají odbory zveřejnit. Moderátor Václav Moravec ve svém pořadu citoval výzkum agentury SC&C, podle nějž blokády jako součást stávky odmítá 60 procent respondentů.

autoweb.czStanovisko redakce:
Autoweb.cz respektuje zákonem zaručené právo na stávku a právo na shromažďování. Rezolutně však odmítá myšlenku, že k silovému prosazení partikulárních zájmů libovolné nátlakové skupiny si lze brát jako rukojmí řidiče a silniční provoz obecně.

13.6.2011 8:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist