Odboráři jsou „zpět v závodě,“ dohodli se s Peugeotem a Citroënem na vyšším podílu ze zisku

Dobrá zpráva, pokud patříte mezi zaměstnance koncernu PSA. Jak se zdá, do peněženky by mělo zamířit víc peněz.

Pět odborových organizací podepsalo novou dohodu o účasti a podílu na zisku, díky které se budou zaměstnanci moci lépe zapojit do hospodářské obnovy skupiny PSA Peugeot Citroën, která započala s plánem „Back in the Race.“

Jedním ze závazků obsažených v nové společenské smlouvě podepsané na konci roku 2013 byl vylepšený způsob výpočtu podílů na zisku, který se použije, pokud společnost dosáhne pozitivních výsledků.

Pro zajištění souladu mezi systémem podílu na zisku a plánem „Back in the Race“, jehož cílem je obnovení ekonomických základů skupiny PSA Peugeot Citroën, bude nová dohoda tříletá, jako kritéria bude použit hospodářský výsledek z provozní činnosti a provozní cash flow a budou platit stejné prahové hodnoty a cíle, jaké platí pro vedení skupiny.

Byl vylepšen vzorec pro výpočet podílů na zisku, který lépe zapojí zaměstnance do výsledků finanční rekonstrukce skupiny. Je vyjádřen výhradně jako procento z platu, takže zaměstnanci nyní mohou lépe pochopit a vypočítat daný podíl vyjádřený procentem, které se oproti předchozí dohodě zvýšilo ze 2 na 3,4 %.


zdroj: PSA

27.1.2015 4:36| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist