Octavia Cup představuje další jezdce, na startovním roštu nebudou chybět lidé „z branže“

Znovuzrozený okruhový pohár hodlá navázat na někdejší populární cup, mediálně zajímaví budou příslušníci z umělecké oblasti

Tou „branží“ z podtitulku je myšlena samozřejmě umělecká sféra, aby bylo jasno. Jasné také je, že jméno jako Lounová a Langmajer moc neznáme z pozice televizního diváka, takže posouzení, o jak moc slavné osobnosti jde, necháme na vás. Na druhou stranu, že Olga Lounová dlouhodobě (a úspěšně) závodí a Lukáš Langmajer také není za volantem žádným nováčkem víme moc dobře.

Podle tiskového prohlášené pořadatele je „Lukáš Langmajer dalším z herců, kteří usednou na horké sedadlo VIP vozu v Octavia Cupu“ – co přesně to znamená zatím nevíme, jestli pojede všechny závody či jen některé nebo do jaké pozice ho nálepka VIP staví. A dále že „plzeňského rodáka můžete znát z populárních filmů Bobule nebo např. ze seriálu Vinaři.“

Tak vidíte, konečně jsme tedy poučení i o umělecké práci herce a závodníka v jedné osobě. Kromě hraní prý „Langmajerovi však nejsou cizí ani automobilové závody. Od roku 2013 nepravidelně usedá do soutěžního speciálu a letos ho tak čeká premiéra na okruzích.“ Takže co na své působení v Octavia Cupu říká on sám?

Lukáši, jak jste dostal k závodění?
Přál jsem si to, přál jsem si to moc. Mluvil jsem o tom, mluvil jsem o tom tak dlouho, až se objevil jeden bodrý Moravák a sen mi splnil. Začátky byli velmi rozpačité, ale ve chvíli, kdy jsem přesedlal na vozy z dílen Jaromíra Tomaštíka, dostalo mé závodění formu.

Co pro vás znamená motorsport obecně?
Motosport je moje bohyně, ke které se chodím modlit, kterou vzývám, tesám ji pomník. Trpěná milenka moji ženou. Sen každého kluka.

Jak náročné je zkombinovat závodění a hraní?
Uvědomil jsem si, že nejsem závodník, ale herec. Díky tomu se mi ulevilo. Jsem velký nadšenec a baví mě to. Jsem rád za každou chvíli, kterou mohu strávit v závodním voze.

Co očekáváte od své premiéry na okruzích?
Budu startovat na okruhu, kde se jezdí Formule 1, DTM, sáhnu si na trať, kde pálí gumy velcí kluci. Třeba trochu toho umu přejde na mě.

zdroj: Octavia Cup

21.3.2016 7:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist