Objev roku: Mercedes 300 SL pod hromadou počítačů

Ikonický Gullwing byl nalezen pod hromadou starých nefunkčních počítačů, navíc se jedná o limitovanou supervzácnou edici 29 kusů.

To se takhle přehrabujete stodolou plnou harampádí a najednou na vás z hromady vyřazených počítačů vykoukne něco, co vypadá jako auto. Ve skutečnosti ale za nálezem posledního existujícího Mercedesu SL 300 Gullwing ve speciální edici s celohliníkovou karoserií stojí velmi náročná investigativní práce.

Odborník na veterány Rudi Koniczek z Victorie v Britské Kolumbii pátral v archivech a zjistil, že by se poslední auto z limitované edice mercedesů 300 SL mělo nacházet někde v Kalifornii v Santa Monice. Koniczek už totiž restauroval stejný model s výrobním číslem 1 a 6. Poslední chybějící má číslo 21 a konečně se ho podařilo najít – pod hromadou starých počítačů v Santa Monice. Informace, kde se auto nechází, tedy byly správné.Historie mercedesu je docela zajímavá. Jedná se totiž o model Competition Special, který byl ručně vyroben ve Stuttgartu. Jistý Tom Welmers ho dostal jako dárek od rodičů ke svému úspěšně ukončenému studiu na vysoké škole. S autem jezdil až do počátku 70. let, kdy se mu rozbila převodovka. Nikdo ale nebyl schopen jí dobře opravit a tak auto odstavil – na 40 let.

Rudi Koniczek a jeho kumpáni se prý dva dny prohrabovali stodolou, než bylo možné kolem auta aspoň chodit. Krátká inspekce pomocí magnetu jasně ukázala, že se skutečně jedná o hledané celohliníkové auto.

Mercedes-Benz 300 SL Gullwing nyní čeká v dílně na provedení restauračních prací, aby se mohl vydat k novému majiteli shodou okolností zpět do Santa Moniky. Cena je tajná, ale spekuluje se o  sedmiciferné částce – v dolarech, pochopitelně.

autoweb.cz

29.9.2011 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist