Kusyn: Občas prostě narazíte na opravdu ukázkového idiota…

I když má jeden SUV, na jiný než dokonale rovný asfalt nevjede. Ne pokud má jít o projev slušnosti, nedejbože o plynulost provozu.

Jedu takhle dneska přes Markvartovice – cesta je tam rozkopaná, na dvou místech jsou přenosné semafory. Do toho druhého jsem stihl najet na zelenou, když se proti mě vyřítil trochu starší kobzol (rozuměj SUV). No tak fajn, říkal jsem si – tak tam vjel na červenou, je to ocas, ale to nějak vyřešíme.

Tak jsem mu rukou naznačil aby uhnul na stranu, na rozkopanou vozovku. Přeci jen má „tereňák“ s třikrát vyšším podvozkem a neriskuje tak, že se někde chytne. Jenže nic … Tak jsem vylezl z auta a šel jsem si s panem řidičem promluvit. Rovnou zdůrazním, že jsem jsem jednal hodně slušně … asi padesátiletý páprda za volantem na mě uhodil, že jsem jel na červenou a že se nikam nehne.

Vysvětlil jsem mu, že jsem na červenou nejel a i kdyby, tak by bylo fajn tu situaci nějak vyřešit – a vzhledem k tomu, že má vyšší auto, by bylo opravdu vhodnější, aby trochu uhnul on. NE – on se nikam nehne… On má čas, můžem klidně zavolat policajty … Mezitím přišel pán co bydlel u cesty a informoval nás, že ty semafory jsou blbě seřízené a že se mu to stalo už několikrát.

Ale ne, majitel kobzólu měl tu svou zelenou asi zelenější. Mezitím přijelo auto z mé strany a nemělo se pořádně jak hnout. Všechno by se vyřešilo během patnácti sekund, absolutně problému. Ale ne… když máš SUV tak jseš KING. Slušnej Čech hřbet neohne.

To maličké autíčko naštěstí mělo trochu trochu vyšší podvozek, tak jsem ho navedl aby nás bezpečně objel. Vzhledem k tomu, že ani trápení malého autíčka ledové srdce KINGovo neobměkčilo, tak jsem se rozhodl mu nějaký ten metr zacouvat, postavit to na příjezdovku, onoho celkem ochotného pána co tam bydlí a pustil jsem KINGa projet. Ok, člověče … chápu, naškudlil sis dost peněz na to, aby sis koupil ojetý pseudotereňák. Gratuluju.

Sice by to tvoje auto mělo bez problému projet střední terén, ale nejsi ochotný s tím projet trochu štěrku. I když myslíš, že jsi v právu, tak je to blbost. Jenže když přijde někdo další a řekne ti, že je v tom druhá strana opravdu nevině a ty stejně trváš na to, aby uhnul ten druhý, i když s tím bude mít desetinásobek potíží … člověče, já ti sice uhnul, ale ty jsi prostě kašpar…

tit. foto: riskyprojectz.com

29.8.2016 11:06| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist