Obava ze ztráty značky na přání? Česká pojišťovna nabízí speciální pojistku.

Značky na přání se pomalu objevují na našich silnicích a ruku v ruce s tím jsou tady i ztráty (či krádeže) těchto unikátních označeních. Unikátních, a poměrně také finančně náročných...

Tak či onak, je tady částka 5000 Kč za značku (jednoduchou matematikou 10000 Kč za značky dvě) a ať se na to podíváme z kteréhokoli úhlu pohledu, jde jen a pouze o dva kusy plechu a na nich pár znaků. Věc se má tedy tak, že od ledna tohoto roku mají Češi možnost nechat si vyrobit registrační značku na přání.


Na značku se vejde maximálně osm znaků a motoristé si mohou nechat vylisovat vlastní kombinaci čísel, písmen či na ni umístit například svou přezdívku. Nehledejme důvod proč by to jeden dělal, to už jsme vlastně řešili, a pojďme na pragmatickou stránku věci. Když dojde ke ztrátě či odcizení značky, tak už nikdy nemůže být vydaná ta samá, zcela stejná. A tak Česká pojišťovna přichází s nabídkou pojištění.

Pojištění registračních značek na přání je možné uzavřít jako připojištění k havarijnímu pojištění od 1. března 2016. Pojistná částka je nastavena na deset tisíc korun, aby v případě ztráty pokryla celý obnos, který řidič do značek investoval. Pojištění kryje riziko ztráty, zničení a odcizení jedné nebo obou registračních značek, sjednává se s nulovou spoluúčastí a případná škoda nemá vliv na bonus. Roční pojistné činí 999 korun. Zda se taková pojistka vyplatí či ne je už na každém zvlášť, jak už bylo řečeno, novou, identickou značku, tedy duplikát, to ale tak jako tak stejně nepřinese.

3.3.2016 8:16| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist