O Saab se zajímají Turci a Indové

Švédskou automobilku chce koupit indická Mahindra a neznámý investor z Turecka. Překážky na straně General Motors však stále stojí.

Pozůstatky Saabu zajímají několik investorů z celého světa. Údajně. Zatím jde jen o spekulace a nepotvrzené zprávy, ale zájem prý mají neznámí investoři z Turecka a indická skupina Mahindra. Ani v jednom případě není pravděpodobné obnovení výroby vozů Saab, potenciální investory zajímají spíš moderní linky a know-how.

Klíčovým faktorem při jednáních bude samozřejmě postoj General Motors. Americká skupina překazila několik plánů nyní již bývalého vedení Saabu a nesouhlasí v podstatě s žádným řešením, které švédského výrobce svěřilo do rukou komukoli s reálnou šancí expandovat na nové trhy (zejména do Číny, kde mají GM vlastní zájmy). Protože General Motors drží práva na celou řadu technologií Saabu, mají také prst na jeho tepu.

To neznamená, že Turci nebo Indové automobilku nekoupí. Mohlo by je zajímat jen know-how Saabu samotného. Skupina Mahindra – vlastník automobilky Mahindra & Mahindra – nicméně nevykročila dobře, když si najala Larse Carlstroma. Nucení správci Saabu s ním odmítli jednat kvůli jeho napojení na ruského investora a velkého, přesto neoblíbeného zájemce o Saab Vladimira Antonova. Švédové se mezitím chystají oslavit první rok od zastavení výroby aut…

3.1.2012 7:00| autor: Martin Plaštiak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist