Nürburgring opět změnil majitele, kontrolní balík koupil ruský miliardář

Vlastnické listiny okruhu v pohoří Eiffel se budou podle všeho opět přepisovat, do podniku vstoupil ruský oligarcha, který za Ring již zaplatil první splátky.
nuerburgring-opet-zmenil-majitele-kontrolni-balik-koupil-rusky-miliardar-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Jmenuje se Viktor Charitonin a společně s Romanem Abramovičem je největším akcionářem ruské farmaceutické společnosti Pharmstandard. Do obchodní transakce rozhodující o budoucnosti jednoho z nejznámějších závodních okruhů vstoupil ruský miliardář (podle německého týdeníku Wirtschafts Woche) skrze společnost NR Holding AG, její mluvčí však pro média řekl pouze to, že „se jedná o změnu na úrovni akcionářů a provoz či řízení Nürburgringu nebudou tímto ovlivněny“.

Samotný Charitonin, který u nás veřejně příliš známý není, využil fakt, že nově vytvořená firma Capricorn Nürburgring Besitzgesellschaft, respektive její mateřská společnost Capricorn Automotive GmbH, nebyla schopna zaplatit původně dohodnutou částku 77 milionů eur za samotný okruh i přilehlé pozemky.

První splátku ve výši 5 milionů eur ještě uhradil na počátku letošního roku jeden z partnerů Carpricornu – Getspeed, pak se ale platby opozdily a Nürburgringu reálně hrozilo, že bude s okamžitou platností uzavřen, protože spolkový stát Porýní-Vestfálsko z pochopitelných důvodů nebyl ochoten snášet provozní náklady.

Právě v tomto okamžiku vstoupil do hry Charitonin, který dvě třetiny plateb vyrovnal a de facto se stal většinovým vlastníkem okruhu. Jaké jsou plány ruského podnikatele s nově nabytou slavnou nemovitostí, můžeme v tuto chvíli pouze spekulovat. O jeho vztahu k automobilům jako takovým se mnoho neví, ačkoli se novinářům podařilo zjistit, že právě letos absolvoval závod Mille Miglia s Mercedesem-Benz 500K z roku 1935.

zdroj: Wiwo.de

31.10.2014 11:00| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist