Nový zimní seriál amatérských závodů je tady

Jmenuje se Mogul Driving Cup a jde o závody pro všechny řidiče na trati areálu Autodromu Sosnová.

Tak základní pravidla. Nebo jinak, začneme termíny, můžete si poznamenat 20. ledna, 2. února, 16. února, 2. března a 16. března 2013 a  místo je jasné už z nadpisu, tedy Global Assistance Racing Arena Autodrom Česká Lípa.

V podstatě jde o klubový seriál závodů, akce je určená pro sériová auta s platným techničákem a „hobby“ auta, která prošla technickou přejímkou pořadatele, a pod kterými si můžeme představit „speciály“ upravené pro závody. S rámem , bez technické. Auta budou rozdělena do několika tříd, pneumatiky jsou pro všechny třídy libovolné, hroty jsou zakázány.Zajímá vás systém závodu? Vozidla budou vypouštěna na jednotlivě v takovém intervalu, aby mezi sebou měla dostatečný odstup. Start a cíl je letmý.

A jak se bude určovat vítěz? Samozřejmě na základě nejlepšího času, půjde o měření jednoho okruhu z měřeného tréninku – podle toho se jezdci rozdělí a seřadí do vyrovnaných skupin.Z měřeného tréninku do měřených rozjížděk postupuje vždy maximálně 20 závodníků z každé třídy. A měřené rozjížďky se jedou ve třech sériích na tři měřené okruhy. Výsledný čas bude součtem čtyř nejlepších časů na jeden okruh.

V případě rovnosti součtu časů, rozhoduje nejrychlejší čas na jeden okruh.Pomalu se dostáváme ke startovnému, to je 1500 Kč na jeden závod nebo 6500 Kč za pět akcí najednou. Kompletní informace a přihlášku najdete na webu pořadatele.

Autoweb.cz, tit. foto Petr Bača

14.12.2012 6:00
Více o tématu: pneumatikyzávod

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist