Nový model značky Renault se jmenuje Talisman

Vymýšlet stále nová a nová jména pro nová auta může stále těžší a těžší. Jak se vám líbí to, které přidělila svému vozu francouzská automobilka?

Než začnete sami pro sebe (nebo klidně dole v komentářích pod článkem) nové jméno hodnotit, je třeba si uvědomit situaci v širším měřítku. A s ohledem na to musíme prohlásit, že nám se nový název docela líbí. Věc se má tak, že vedle různých zkomolenin a kombinací (Twingo, Boxster, Kuga…), pro české ucho nelibozvučných jmen (Macan, Jebat, Huyara,…) nebo kombinací čísel a písmen (BMW 435d M Sport xDrive Gran Coupé,…) je tohle prostě pěkné slovo.

Sám Renault říká, že „… vybírá pro své modely symbolická jména, která jsou schopna odrážet jejich styl a osobnost napříč všemi trhy. V tomto duchu je i jméno nového modelu Talisman charismatickým jménem, v němž jsou obsaženy pojmy ochrana a výkon. Talisman se snadno vyslovuje a je jednoduché mu porozumět všude na světě. Toto tříslabičné slovo hladce plyne z úst a je potvrzením výkonu a energie vyzařující z vozidla. Kombinace robustní, ušlechtilé konstrukce a inovativních technologií je zárukou ochrany a bezpečnosti. Talisman nabízí intenzivní radost z jízdy založenou na smyslových prožitcích.“

No, sami si to přeberte. Každopádně Talisman je, pokud nás paměť neklame, vlajková loď značky z roku 2012, 2013, vyráběná v Korei ve fabrice Renault Samsung Motors, a s cílením na tamní trhy vyvážení do Číny. Jaké auto se pod novým názvem představí v Evropě, ukáže velmi blízká budoucnost, Renault prozradí detaily během pár dnů na svém webu.

30.6.2015 9:31| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist