Nový Hyundai Grandeur

Přehlížený sedan dostane novou, moderní vizáž. Pomůže mu to uspět? Současná čtvrtá generace v Evropě propadla.

Bez větší pozornosti médií prošla premiéra nové generace modelu Hyundai Grandeur. Současná inkarnace u nás vždy žila na okraji zájmu, ne však zcela právem. Vzhedem ke své ceně a velikosti byla přinejmenším originální nabídkou. Vzhledově se nicméně řadila ke staré gardě z Koreje. Nový model by měl tuto nectnost napravit a zabalit svůj dostupný komfort do poutavé karoserie.

Současný Grandeur – čtvrtá generace – je na trhu od roku 2005, na jeho obměnu tedy zbývá ještě rok času. Tomu odpovídá úroveň detailů, o které se Hyundai hodlá podělit. Kromě nekolika obrázků víme málo. Grandeur vypadá jako blízký příbuzný modelu Kia Cadenza, představeného před rokem. Velikostí zůstane i nadále věrný segmentu E, zapadne tedy někam mezi SonatuGenesis, který se u nás neprodává.Velká Kia se v Evropě neprodává, nový Grandeur by mohl. Současný model tu byl v nabídce dlouhou dobu, letos ho však na stránkách importéra budete hledat marně. Za několik letu u nás Hyundai prodal necelou stovku vozů. Grandeur nabízel přiměřený komfort v karoserii velikosti třídy E za férové peníze.

Můžeme tedy doufat, že příští generace přidá ještě něco navíc a konečně si získá alespoň pár zákazníků. Koncept vykročil správným směrem. Je ovšem možné, že se u nás Grandeur jednoduše neobjeví. Na druhou stranu – pokud dorazí, nebude už tak docela levný. Hyundai šplhá v potravním řetězci vzhůru a podbízivá cenová politika mu voní čím dál méně.

autoweb.cz

23.11.2010 11:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist