Nový Ford Fiesta se začal vyrábět

V Německu sjela z výrobní linky první nová Fiesta.

Nová Fiesta je pro Ford velmi důležitým autem. Nejen, že je to jeden z nejprodávanějších malých hatchbacků, ale nová Fiesta má být prvním ze série tzv. globálních modelů, tedy aut, která se prodávají po celém světě bez větších změn. Kromě domovské Evropy tak bude Ford Fiesta  k dostání i v Asii a Spojených státech. Výrobce si od toho slibuje velké snížení nákladů.

Včera, 14.8. 2008, byl v německém Kolíně nad Rýnem vyroben první sériový exemplář. Ford zatím nepotvrdil, o kterou motorizaci a typ se jednalo. K zákazníkům se nová Fiesta dostane na začátku roku 2009, ale již nyní je možné u některých dealerů v Evropě složit zálohu.

Nová Fiesta se bude montovat také ve Španělsku, Thajsku a Číně. Dále se počítá s rozšířením montáže do Mexika, kde by měl vznikat i nový globální Ford Focus.

Ford Fiesta fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Ford Fiesta fotogalerie

Do roku 2010 se rozjede výroba na plné obrátky. Pokud se tato strategie globálních modelů osvědčí, Ford ji použije i u dalších modelů značky. Mnoho odborníků se však obává, že některé vozy by nemusely mít takový úspěch. Malé auto jako je Fiesta bude jistě přijato kladně na všech trzích, protože požadavky zákazníků kupujících automobily této velikosti se příliš nerozcházejí. Složitější je to ale u větších aut, jakým je třeba Ford Mondeo. Například v Americe jsou kladeny úplně jiné nároky na vůz této kategorie než v Evropě nebo v Asii.

Pro Ford je úspěch nové strategie klíčový pro další rozvoj, neboť v současnosti prochází poměrně těžkou finanční krizí.

autoweb.cz

15.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist