Nový autoweb.cz – co všechno se změnilo?

Tento stručný průvodce vám pomůže rychle se zorientovat na novém autowebu.

Vnímavější čtenáři možná postřehli, že autoweb.cz dnes vypadá poněkud jinak:-) Po měsících příprav a týdnech testování spouštíme novou verzi, která by měla být intuitivnější, uživatelsky přívětivější, informačně hodnotnější a výrazně rychlejší. Provedené změny však mohou paradoxně ztížit orientaci našim nejvěrnějším čtenářům, kteří se už léta pohybují napříč autowebem víceméně „po paměti“. Patříte-li k nim, právě vám je určen tento přehled nejdůležitějších změn.

Autoweb.cz domovská stránka
Je přehlednější, modernější a hezčí. Tedy aspoň v to doufáme. Jinak vás zde žádné záludnosti nečekají. Aktuální články se řadí do výpisu podle data vydání a nejoblíbenější rubriky mají vlastní pozici pro rychlé otevření nejnovějšího článku. Týká se to zejména rubrik velký test, ojetá auta, poradna a další.Autoweb.cz video recenze
Obíbená videa už na autowebu nenajdete. Formát přílohy redakčního testu jim nezaručoval takové postavení, jaké jim náleží, a způsob přehrávání dávno nebyl na výši doby. Proto jsme pro ně vytvořili samostatný web AutoTube.cz, kde najdete každý týden novou recenzi, výsledky našich měření na polygonu, videa z magazínu iMOTOR, aktuální crash testy nových aut a další zajímavý video obsah. Nemějte strach, že nové video promeškáte kvůli tomu, že nejste zvyklí na AutoTube.cz chodit – o nových videích na AutoTube se budete dozvídat z promo boxu v pravém sloupci autowebu.Autoweb.cz velký test
Dosavadní recenze týdne změnila nejen název, ale hlavně podobu. Protože velký test, jak mu budeme ode dneška říkat, není už svázán s video recenzí, mohli jsme mu vtisknout pevnou a jasnou strukturu. Nový způsob hodnocení pomocí hvězdiček vám pomůže rychle poznat silné a slabé stránky každého testovaného vozu ještš předtím, než se začtete do jednotlivých kapitol. V poslední části velkého testu, nazvané Měření a technické údaje, nově naleznete nejen oficiální technické údaje, ale také výsledky našeho vlastního měření. Jako jedna z mála redakcí v ČR disponujeme vlastním telemetrickým zařízením od firmy Racelogic, které nám umožňuje měřit zrychlení, brzdnou dráhu, příčné zrychlení (neboli přetížení) a také zaznamenávat časy na kolo, pokud se rozhodneme nějaké zajíždět. Video záznam z každého měření spolu s nejdůležitějšími výsledky budete nacházet na AutoTube.cz v sekci TrackTime. S metodikou měření a zejména jeho video záznamem budeme ještě nějakou dobu experimentovat, než nalezneme řešení, které budeme považovat za optimální z hlediska srozumitelnosti i divácké přitažlivosti. To hlavní, totiž naměřená čísla, se ale dozvíte už dnes.

Partnerem sekce velký test na autoweb.cz je Centrum bezpečné jízdy Polygon Most.Autoweb.cz fotogalerie
Dosud jste byli zvyklí nacházet fotogalerie výhradně jako přílohu článku, ale nyní si je můžete procházet také samostatně. Jednoduchý vyhledávací filtr vám umožní snadno a rychle nalézt všechny fotografie vozu, který vás právě zajímá.

Autoweb.cz poradna
Další sekce, kde došlo k velkým změnám. Protože dosavadní rozdělení na právní poradnu a „ostatní“ poradnu bylo pro mnoho uživatelů matoucí, sloučili jsme je do jediné poradny. Při zadávání dotazu sami zvolíte tematický okruh, do kterého vaše otázka spadá: právní poradna, jak to funguje, výběr auta, škola jízdy a ostatní. Dotazy do poradny mohou vkládat pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé.Autoweb.cz komentáře
Komentáře pod články mohou nově vkládat pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé. Věříme, že toto opatření přispěje ke zvýšení informační hodnoty a zkvalitnění kultury vyjadřování v komentářích pod jednotlivými články. Slušní uživatelé – jichž je drtivá většina – bezpochyby tuto změnu uvítají, zatímco ty ostatní už nějak oželíme.

Autoweb.cz registrace
Pro využívání některých funkcí nového autowebu je nutné se zaregistrovat. Jedná se zejména o vkládání dotazů do poradny, nahrávání fotografií do úlovků čtenářů a přidávání komentářů pod články. Registrovaným uživatelům posíláme jednou týdně zdarma e-mail s výběrem nejzajímavějších nových článků. Odkaz na přihlášení a registraci naleznete v pravém horním rohu stránky.

To bychom tedy měli ty nejdůležitější změny na autoweb.cz. Doufáme, že se vám nová podoba autowebu líbí a že nemalé úsilí, které jsme do jeho modernizace vložili, pocítíte v podobě rychlejšího načítání, srozumitelnější navigace a intuitivnější obsluhy. Děkuji za trpělivost, která byla zapotřebí k tomu, abyste dočetli až sem, a těším se na vaše postřehy k nové podobě serveru autoweb.cz.

20.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist