V autoškolách budou zavedeny elektronické testy

Podle MD by se s novými elektronickými testy žáci autoškol mohli setkat ve druhé polovině roku 2006.

Adepti na řidiče budou při zkouškách v brzké době vyplňovat již jen elektronické testy. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr dopravy Milan Šimonovský. Testy by se podle zahraničních zkušeností měly navíc výrazně zjednodušit. Důraz má být v autoškolách kladen na praktickou výuku. S novými elektronickými testy by se žáci autoškol mohli setkat ve druhé polovině roku 2006. Ve zkušebním provozu budou však testy na webových stránkách ministerstva k dispozici již začátkem druhého čtvrtletí. V nich budou také otázky na nový zákon, který zavedl řadu změn včetně bodového systému pro řidiče. S ním bude ministerstvo dopravy řidiče seznamovat prostřednictvím velké informační kampaně, která odstartuje koncem ledna.

Nový předpis začne platit v polovině roku. Písemné zkoušky v autoškolách by podle Šimonovského v budoucnu neměly představovat hru se slovíčky. Spíš by měly obsahovat mnohem více otázek na praktické situace než dosud, vysvětlil ministr. Kromě změny systému zkoušek počítá nový zákon s vyšším dohledem nad činností autoškol. Větší důraz bude kladen také na pravidelné přezkušování profesionálních řidičů, hlavně řidičů nákladních vozidel. Novela počítá také s přechodem zkušebních komisařů z dopravních úřadů povřených obcí na kraje.

autoweb.cz, ČTK

6.1.2006 2:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist