TVR znovu prodáno!

Není tomu tak dlouho, co potížemi zmítaná britská automobilka změnila svého majitele a už je to tu znova.

A novým majitelem se stane… chvíle napětí… Nikolaj Smolenski!

Ano, ten samý mladý ruský podnikatel, který TVR před několika měsíci prodal, ho kupuje zpátky. Za doby jeho prvního šéfování spatřil světlo světa divoký Sagaris. Prodávajícím je tentokrát společnosti PKF Partners a přestože cena transakce nebyla oficiálně zveřejněna, mluví se zhruba o dvou milionech liber.

Když Smolenski v roce 2004 kupovat TVR poprvé, stálo ho 15 milionů, takže dnešní cena vypovídá něco o úspěšnosti dosavadního hospodaření. Prodeje stagnovaly a před loňskými vánocemi šla firma do nucené správy. Navíc se ukázalo, že ve skutečnosti nevlastní obchodní značku TVR, kterou používal společně se zbytkem společnosti.

Teď Smolenski plánuje zavřít továrnu v Blackpoolu a přenést výrobu na levnější místo. Spekuluje se, že by montáž mohl zajišťovat Bertone v Itálii. Mezi zájemci o koupi byl mimo jiné i Al Melling, tvůrce mnoha slavných motorů TVR, ale Smolenski nakonec dokázal nabídnout vyšší cenu.

Honza Koubek

23.2.2007 3:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist