Subaru snižuje ceny

Subaru reaguje na příznivý vývoj kurzu koruny zlevněním svých modelů o 3 až 5,5 procenta.

Subaru ČR opět zareagovalo na dlouhodobě příznivý vývoj kurzu české koruny a rozhodlo se od 13.2.2006 upravit ceníkové ceny a věnovat tak tuto výhodu konečným zákazníkům.

Značka Subaru se těmito kroky stále více cenově přibližuje zájemcům o svoje produkty. Oblíbený model Forester, který se navíc může nově pochlubit 1. místem v testech spolehlivosti TÜV Auto-Report 2006, je tedy nyní ještě dostupnější a lze ho pořídit již za 598 800 Kč včetně DPH. 

„Plošně jsme upravili ceny v průměru o 3-4% u oblíbených modelů  Forester a Outback, u ostatních modelů zlevnění dělá dokonce kolem 5,5%,“ vyjmenovává Petr Neuman, ředitel českého zastoupení Subaru. „Snažíme se naší cenovou politikou aktuálně reagovat na příznivý vývoj koruny a nechceme si zisk z kurzových rozdílů nechávat pro sebe – věřím, že dostupnější ceny budou přitahovat další a další zájemce o naše automobily se stálým pohonem 4 kol. Možná se to dá komunikovat i tak, že slavíme vítězství Forestera v TÜV reportu novou cenou,“ dodává. 

Kurz koruny se nepromítl příznivě pouze do cen automobilů Subaru, upravily se i ceny náhradních dílů, a to až o 8%. Mýtus o drahých dílech na japonské vozy tak dostává další ránu – po postupných krocích, jako je např. vybudování velkých evropských skladů a jednoduchých a nenákladných distribučních kanálů, mohou být japonské díly směle cenově porovnávány i s díly domácích výrobců.

TZ Subaru ČR

10.2.2006 3:12
Více o tématu: ČeskoSubaru

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist