Škodováci budou dělat i o sobotách. Skoro celý rok.

Škoda Auto nestíhá vyrábět, o škodovky je zájem a dělníci musejí do práce i o víkendech.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje v roce 2008 zavést téměř 50 mimořádných směn. V případně náležitého finančního ohodnocení jsou na to odbory ochotny přistoupit, řekl dnes radiu Impuls předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík. Zároveň připustil, že pokud by firma na mimořádných směnách trvala, ale nevyhověla požadavkům, jsou odboráři připraveni stávkovat.

Škoda Auto plánuje v roce 2008 vyrobit zhruba 800 000 vozů, což je o 200 000 více než letos. Podle Povšíka vedení firmy hodlá zavést 48 mimořádných směn, což znamená, že by zaměstnanci šli do práce téměř každou sobotu v roce. „Jsme ochotni přistoupit na zhruba 42 mimořádných směn, ovšem pouze za předpokladu odpovídajícího finančního stimulu,“ řekl Povšík s tím, že směny také musejí být dobrovolné.

V sobotu by se podle odborářského předáka muselo pracovat nejen v Mladé Boleslavi, ale také v Kvasinách i Vrchlabí. Pokud ale bude vedení na sobotních směnách trvat a nevyhoví požadavkům odborů, je Povšík ochotný iniciovat stávkovou akci. „Pravděpodobně bychom v takovém případě vyzvali zaměstnance, aby na ty směny prostě nenastupovali,“ uvedl.

V současné době pobírají zaměstnanci za práci v sobotu motivační prémii 400 korun a kompenzaci na průměrnou úroveň výdělku za dobrovolné přesčasové noční směny z pátku na sobotu. Tato kompenzační prémie činí 250 korun v noční směně ve Vrchlabí a 400 korun v ranní směně v ostatních provozech. Vyplácen je i příplatek za práci v sobotu.

autoweb.cz, ČTK

1.11.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist