Policie zahájila velkou akci

Poslední Kryštof letošního roku má trvat jen jeden den.

Policie dnes zahájila celorepublikovou dopravněbezpečnostní akci. Zapojila se do ní pořádková, dopravní i kriminální služba, řekla Pavla Kopecká z policejního prezidia. Bližší údaje zveřejní až po skončení. Podle informací z policejních zdrojů je akce pouze jednodenní.

Policie pořádá ročně deset až 12 velkých dopravněbezpečnostních kontrol, dnešní je letos poslední. Předchozí se konala koncem listopadu, zúčastnilo se jí po celé ČR 1850 policistů, kteří zkontrolovali 24.888 vozidel a zaznamenali 4022 přestupků. Uložili pokuty za tři miliony korun. Dopravněbezpečnostní akce mají přispět ke snížení počtu nehod. Podle policie se to daří. V listopadu začala rovněž osvětová kampaň, která má řidiče upozornit na to, co všechno se může stát, když se nebudou věnovat řízení.

V ČR se ročně stane kolem 200 000 nehod. Situace se dočasně zlepšila po červencovém zavedení nového silničního zákona, který mimo jiné přinesl bodový systém trestání řidičů. Zákon vyvolával politické polemiky a řada politiků přišla s tím, že je třeba ho zmírnit. Postupně se stav na silnicích začal zhoršovat, i když je stále lepší než v uplynulých letech. Například mrtvých je letos nejméně za posledních 17 let. Za prvních deset měsíců jich bylo 779, zatímco například za stejné období loni 917.

autoweb.cz, ČTK

18.12.2006 3:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist