Policie konečně sjednotila svůj postup

Ještě minulý týden platilo pořekadlo, každý pes, jiná ves. Nebo spíš obráceně, co ves, to jinak přísný obecní dobrman.

Někde vám městští strážníci odpustili šedesátku, jinde pokutovali za 54 km/h, slyšel jsem dokonce případy, že i za méně. Jestli jste si ale udělali tabulku, ve kterém městě to vlastně můžete jet trochu rychleji a kde je třeba mít přilepené oči na tachometru, nebo jet raději rovnou 30 km/h, můžete jí zase zahodit. Ředitelé městských policií si totiž dali sraz a rozhodli se, že by nejspíš bylo dobré, kdyby svůj postup nějak sjednotili.

Nakonec se dohodli na desetiprocentní toleranci, kterou nakonec státní policie používá už léta. Škoda, že to nešlo hned od začátku, nemuseli by bývali snášet tolik kritiky. Na klasické padesátce tedy budete moci jet 55 km/h a červenou plácačku byste vidět neměli.

Je třeba si ale také dát pozor na odchylku vašeho tachometru. Většina automobilek sice tachometry nastavuje tak, aby záměrně přeměřovaly (tedy ukazovaly o kousek větší rychlost, než je ta reálná), ale pokud si nejste jistí, měli byste si tachometr raději nechat zkontrolovat. Třeba taková změna rozměru kol a pneumatik (velmi častá u upravovaných aut) může s přesností tachometru pořádně zacloumat.Na zasedání městských policistů dále padlo rozhodnutí, že by se radarové kontroly měly soustředit na exponovaná místa s vysokou nehodovostí, jako jsou podle šéfa pražské městské policie, Vladimíra Kotrouše, například výstupy z metra, přechody, nebo silnice u škol. Doufejme, že si jeho podřízení vezmou jeho slova k srdci a nedají nám další podněty k zamyšlení, jestli je jejich prací hlídat bezpečnost a pořádek, nebo spíš vydělávat peníze do obecní kasičky.

Honza Koubek

1.8.2006 8:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist