Německý deník napadl ČR kvůli známkám

Podle Sächsische Zeitung panuje ohledně dálničních známek v naší zemi „bordel“.

Slovem „bordel“ dnes označuje německý deník Sächsische Zeitung problémy s prodejem českých dálničních známek. List, který vychází v Drážďanech, už v minulých týdnech psal, že na nové dálnici mezi Drážďanami a Ústím nad Labem nálepky není možné koupit hned na hranici a že jsou tak řidiči vystaveni vysokým pokutám. Tentokrát mu ke kritice posloužila špatná distribuce v prvních dnech roku na českém území.

„Slovo ‚bordel‘ neoznačuje v češtině jen veřejný dům,“ vysvětluje list. „Mnohem častěji ho Češi používají pro hanebný nepořádek. To se přesně hodí na to, co se už týdny odehrává s dálničními známkami,“ píše. Deník připomíná, že řidiči, kteří chtějí jet z Německa na Prahu, si mohou na německém území známku koupit jen v některých pobočkách autoklubu ADAC, které jsou vzdáleny kilometry od dálnice. „Kdo si myslel, že si známku koupí u nějaké české benzinky, teď dostává smyk,“ píše list. „Obchodníci jich objednali málo a nálepky jsou často vyprodané. Jako kdyby nebyla s nálepkami žádná zkušenost; truchlohra se každým rokem opakuje,“ popisuje Sächsische Zeitung situaci v Česku.

Distributor dálničních známek v Česku, asistenční služba ABA, v úterý pro ČTK uvedl, že známek je dostatek, ale chyba je na straně prodejců. „Někteří prodejci neodhadli prodej na Nový rok, a proto se vyprodali,“ řekl obchodní ředitel ABA Josef Černý. Autoklub ADAC radí, aby si i přes zajížďky automobilisté koupili známky v jeho odbočkách, která je například v Drážďanech.

Sächsische Zeitung píše, že v pátek se problémem chtějí znovu zabývat zástupci ministerstev dopravy Česka a sousední německé země Saska. Na české dálnici D8 do Ústí lze známku koupit až na prvním odpočívadle zhruba po deseti kilometrech jízdy od německých hranic. Ve svízelné situaci se mimo jiné podle kritiků ocitnou například turisté ze Švédska nebo Dánska, kteří pojedou přes Německo do Česka, přijedou na hraniční přechod a nebudou si tam moci nálepku koupit. Pak se budou muset pro ni buď vrátit do Drážďan, ale musejí tak činit jen v denní pracovní době ADAC.

autoweb.cz, ČTK

4.1.2007 10:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist